inne / inne sporty
inne / inne sporty -
Grad medali w Szczecinku
autor: internetSzczecinek okazał się niezwykle szczęśliwy dla polskich narciarzy wodnych, którzy walczyli w mistrzostwach Europy do lat 15 i 19 oraz weteranów (pow. 35 roku życia).
Nasi zawodnicy wywalczyli w sumie sześć medali w kategoriach młodzieżowych i cztery wśród weteranów. Zaczęło się od wspaniałego rekordu Kamila Borysewicza ustanowionego w eliminacjach. Ten piętnastolatek pobił rekord Polski… seniorów w slalomie, w którym zresztą okazał się bezkonkurencyjny i niezwykle wzruszony odbierał złoty medal w tej konkurencji. Ten sam zawodnik był także „złoty” w skokach i ósmy w jeździe figurowej, co dało mu srebrny medal w trójkombinacji.
Złoty medal w skokach wywalczył również jego kolega klubowy, startujący w kategorii do lat 19 - Jan Galinowski, który oddał dwa dobre równe skoki: 46,8 m w eliminacjach oraz 46,4 m w finale.

Brązowa w skokach dziewcząt do lat 15 była, borykająca się z kontuzją stawu skokowego - Małgorzata Rutkowska. Zawodniczka augustowskiej Sparty oddała w eliminacjach bardzo dobry skok na odległość 27,6 m, zaś w finale 24,7, co pozwoliło jej na zajęcie najniższego ze stopni podium. Brązowy medal zdobyła również nasza drużyna do lat 15, zaś ich starsi koledzy do lat 19 uplasowali się tuż za podium.

Komplet medali wywalczyła nasza weteranka - Anna Gogola, która już zdążyła nas przyzwyczaić, że jest w swojej kategorii w Europie bezkonkurencyjna. Była pierwsza w jeździe figurowej, pierwsza w skokach oraz druga w slalomie. Zwyciężyła również w klasyfikacji drużynowej.
źródło: pzmwinw.pl