piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Świt deklasuje Spartę
W inauguracyjnej kolejce rozgrywek V ligi Świt pokonał w Skolwinie Spartę Gryfice 6-1 (2-1). Gole dla drużyny z Północy Szczecina zdobyli: trzykrotnie Dariusz Skuratowski oraz po jednym trafieniu Tomasz Danikiewicz, Rafał Blasius i Artur Pachulski. Przy wszystkich bramkach zobaczyliśmy ładne składne akcie, rozgrywane głównie na jeden kontakt. Była to pewna wygrana gospodarzy pomimo faktu, że już w piątej minucie Sparta objęła prowadzenie po strzale Gnata.

Na trybunach raz po raz pojawiały się oklaski po akcjach zawodników Świtu. Pierwsza połowa mogła rozczarować jedynie pod względem skuteczności. Doskonałe sytuacje zmarnowali Rafała Blasius, Artur Pachulski i Grzegorz Celmer. Dobre spotkanie w ekipie gości rozgrywał Krystian Burczy, który intuicyjnie obronił strzał Sebastiana Kolca w 28 minucie spotkania i kilkakrotnie ratował Spartę po stałych fragmentach gry. Druga połowa to już zdecydowane dominowanie zawodników Dumy Skolwina.
Świetnie przed własną publicznością zaprezentowali się nowi zawodnicy: Blasius, Pachulski i Skuratowski, jednak wyróżnić należy cały zespół, który zaprezentował dobrą formę. Jakość gry podnieśli zawodnicy rezerwowi, których zobaczyliśmy w drugiej odsłonie. Sporo ożywiania wniósł Tomasz Skweres (zaliczając asystę) oraz Marcin Garlej i Grzegorz Jasiński. Na ławce rezerwowych nie zasiedli Bartosz Kutko oraz Wojciech Olek, którzy zmagali się przez ostatnie tygodnie z urazami, ale których powinniśmy ujrzeć już niebawem w niebiesko-białych barwach.

Naszym celem jest zapewnienie sobie bezpiecznej pozycji w ligowej klasyfikacji. Miniony sezon nauczył nas pokory- relacjonuje prezes Paweł Adamczak. Widać, że funkcjonuje to lepiej, ale przed trenerem Mariuszem Pikułą jeszcze sporo pracy. On jednak wie, co robi i w czym tkwią problemy, które stara się eliminować. Prawdziwą wartość drużyny zobaczymy po kilku kolejkach i to od tego zależeć będzie w jakich humorach będziemy się wtedy znajdować.

14 sierpnia 2010, 18:00 - Skolwin (Stadion MOSRiR-u)
Świt Skolwin 6-1 Sparta Gryfice