piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Zagrają o piąte miejsce
autor: kasia123Dzielnie walcząca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Olimpia Szczecin po dwóch porażkach zanotowanych na początku zawodów, wygrała kolejne dwa spotkania i w sobotę zagra o piate miejsce.
Ostatni mecz w grupie szczecinianki rozegrały z Golem Częstochowa. Pierwsza połowa była dość nudna, a Olimpijki dopiero w drugiej odsłonie zdominowały rywalki. Obie bramki dla szczecinianek zdobyła najmłodsza w drużynie Kasia Michalska. Pierwszą bramkę Kasia zdobyła strzałem zza pola karnego pod poprzeczkę. Drugi gol to indywidualna akcja Iwony Milkowskiej na lewym skrzydle, oraz dośrodkowanie do Michalskiej, która ponownie strzałem pod poprzeczkę zdobywa bramkę dla Olimpii. Ogólnie było to najsłabsze spotkanie naszego zespołu. Gra przeciwko zespołowi broniącemu się całym zespołem na pewno nie była łatwa.
Olimpia: Nitecka - Sochacka, Tomczak, Witaszek, Downarowicz, Milkowska, Jabłońska, Cyrulewska, Dorawa, Lewczuk, Peszko oraz Michalska, Chylińska, Płońska, Szymańska.

Tabela:
1. Ostrovia Ostrówek 9pkt 17-2
2. Praga Warszawa 6pkt 14-5
3. Olimpia Szczecin 3pkt 3-6
4. Gol Częstochowa 0pkt 1-22

W piątek Olimpia zmierzyła się z ostatnim zespołem grupy A- Zamłyniem Radom. Mecz decydował o tym, który zespół zagra o 5 miejsce. Po słabszej grze w meczu z Golem Częstochowa Olimpijki chciały pokazać, że potrafią grać w piłkę. I od samego początku mocno zaatakowały chcąc jak najszybciej strzelić bramkę. Sztuka ta udała się już w 5 minucie gdy po dośrodkowaniu Kaźmierczak z prawej strony i niezdecydowaniu bramkarki, Milkowska z bliskiej odległości wpycha piłkę do bramki. Mimo prowadzenia szczecinianki nadal dominowały i starały się powiększyć wynik lecz nieskutecznie. W pierwszej połowie Zamłynie ani razu nie zagroziło bramce bronionej przez Nitecką. W 21 minucie Cyrulewska podaje ze środka na lewą stronę do Kaźmierczak, która uderza z pierwszej piłki lewą noga w długi róg bramki. Do przerwy wynik nie ulega zmianie. Druga połowa to ponownie duża przewaga Olimpii. W 36 minucie po dośrodkowaniu Kaźmierczak obrońcy wybijają piłkę na 8 metr, skąd Cyrulewska pięknym mierzonym strzałem głową przelobowuje bramkarkę i jest 3-0. W 41 minucie bardzo aktywna w tym meczu Milkowska wygrywa pojedynek biegowy z obrońcami i w dobrej sytuacji lobuje bramkarkę, piłka odbija się od poprzeczki i wpada do bramki. Trenerzy wprowadzili na boisko wszystkie rezerwowe zawodniczki i mimo kilku niezłych sytuacji, wynik nie uległ już zmianie. Bezrobotna była Nitecka, która mogła się opalać. Trenerzy zgodnie podkreślili, że był to najlepszy mecz Olimpijek w turnieju i dobrze wróży przed jutrzejszym pojedynkiem o 5 miejsce z FC Katowice, które pokonały Gola 6-2.