koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki -
Najlepsi sędziowie są w Szczecinie
autor: KudlatyW Krośnie odbyły się 25. jubileuszowe Mistrzostwa Polski Sędziów Koszykówki. Najlepsi okazali się szczecinianie.
Do turnieju zgłosiły się 23 zespoły, które podzielono na sześć grup eliminacyjnych. Przybyło ok. 300 sędziów z całej Polski, którzy na mistrzostwach pokazali prawdziwy charakter oraz umiejętności koszykarskie.
Finał to powtórka z tamtego roku czyli spotkały się drużyny Rozkosznych Rzeszów oraz Star Szczecin. Był to mecz walki i obrony, Rzeszowski zespół dowodzony przez Łukasza Lewkowicza, potwierdził swoją siłę, ale po finale jego zawodnicy mieli niedosyt, ponieważ chcieli powtórzyć wyczyn sprzed roku, gdy w Kołobrzegu zdobyli tytuł mistrza - wygrywając 36:31. W decydującym meczu zespół z Rzeszowa przegrał pierwszą kwartę 8:16, potem zaciekle gonił przeciwnika i w czwartej kwarcie przez chwilę był na plusie (41:40).
Końcówka należała jednak do szczecinian, których grą dyrygował znakomicie dysponowany przez cały turniej Michał Trypuć. Drużynie z Rzeszowa nie pomogła bardzo dobra gra Marka Osiniaka oraz Tomasza Frankiewicza. Szczecinianie ostatecznie wygrali 51:46 (16:8 8:12 10:11 17:15). Następne 26. Mistrzostwa Sędziów w Koszykówce zawitają do Szczecina.

Skład szczecińskiej ekipy: Adamkiewicz Grzegorz, Jakubów Michał, Kleczewski Piotr, Konopacki Tomasz, Koziorowicz Konrad, Liszka Wojciech, Mąka Bartosz, Pastusiak Piotr, Puzoń Bartosz, Sadoch Jarosław, Trypuć Michał oraz dwa wypożyczenia z woj. pomorskiego Matuszewska Ewa i Szwecowa Anastacja .