piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Lider LWJS ograny w Policach
autor: C80W cieniu spotkania juniorów młodszych swoje spotkanie z Pogonią Szczecin rozegrali juniorzy starsi Chemika. Pogoń do wygrania ligi i udziału w barażach o Mistrzostwo Polski brakuje trzech punktów, jednak ze świętowaniem będzie musiała poczekać do następnej kolejki. W Policach zawodnicy ”Dumy Pomorza” ulegli bowiem Chemikowi 2:1 (1:0). Bramki zdobywali Paweł Krawiec i Sebastian Majos, zaś dla Portowców Mateusz Smoliński.
Chemik: Rusek - Oleniszyn, Janicki M., Chruściel, Kopociński, Krawiec (46’ Majos), Pacholski, Felicki, Susmarski (46’ Gryciak, 73' Janiec), Adamczyk, Milewski (46’ Ogonowski)

Pogoń: Malanowski - Włodarczyk P., Nykiel, Włodarczyk K., Radaczyński, Żarnotal, Orzech, Tomczyk, Smoliński, Wołoszczuk, Nowicki

1:0 - 27 minuta - Paweł Krawiec
2:0 - 87 minuta - Sebastian Majos
2:1 - 90 minuta - Mateusz Smoliński

Chemik od samego początku ruszył z atakami. Najbardziej mogła podobać się akcja z 14 minuty, gdy Malanowski z trudem obronił przed siebie silny strzał Krzysztofa Oleniszyna. Dopiero w 27 minucie padła bramka dla Chemika. Paweł Krawiec po podaniu Oleniszyna sprytnie minął obrońcę i sam na sam z bramkarzem technicznym strzałem zdobył gola. Dziesięć minut później Malanowski znów ratuje swój zespół przed stratą gola. Tym razem strzelał Adrian Felicki, zaś golkiper Pogoni instynktownie broni przed siebie.

Po zmianie stron nic się nie zmieniło, Chemik nadal przeważał. W 56 minucie Sebastian Majos z bliska przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Malanowski piąstkuje piłkę przed pole karne, po czym ląduje w parterze. Niestety strzelający z dystansu Majos trafia prosto w leżącego bramkarza. Siedem minut przed końcem spotkania Majos wreszcie zdobył upragnionego gola, gdy sprzed pola karnego przelobował Malanowskiego. Pogoń prawie natychmiast odpowiedziała golem Mateusza Smolińskiego, który przedarł się w pole karne i technicznym strzałem pokonał Piotra Ruska. Na więcej jednak Portowców nie było stać i spotkanie zakończyło się wygraną podopiecznych trenera Józefa Rembisza.