Gryf ogrywa Astrę
autor: Łukasz KoperekGryfici bardzo dobrze zaczęli spotkanie. Objęli prowadzenie po rzucie wolnym z około 25 metrów. Wojciech Polakowski przymierzył i piłka odbijając się od słupka wpadła do siatki. Goście nie stworzyli sobie żadnej sytuacji pod bramką Gryfa. W 12 minucie mogło być już 2:0, ale po akcji Mateusz Wiech - Artur Sarna, Tomasz Tkacz obronił uderzenie głową Szymona Gibczyńskiego. Słupski napastnik poprawił się kwadrans potem i po indywidualnej akcji z kilku metrów strzelił gola. Przed przerwą niecelnie uderzał Karol Świdziński, a Gibczyński został zablokowany.
Goście nie stworzyli sobie żadnej sytuacji pod bramką Gryfa, także w drugiej połowie. W niej natomiast gryfici mogli sobie urządzić prawdziwy festiwal strzelecki. Gole wpadły jednak tylko dwa. W 47 minucie nad bramką uderzył Polakowski. Słupskiemu trenerowi zabrakło szczęścia także 8 minut potem, gdy jego strzał w ostatniej chwili obrońca trącił i piłka wyszła na róg. Chwilę potem do bramki nie trafił także Gibczyński.

W 63 minucie Polakowski znów nad poprzeczką, a trzy minuty póżniej po rzucie wolnym głową niecelnie strzela Marcin Pluta. Dwadzieścia minut przed końcem przekombinował Michał Mytych, który mógł zdecydować się na strzał, a jednak podał do środka pola karnego. W 77 gryfici strzelili w końcu kolejną bramkę. Indywidualną akcją popisał się Gibczyński, odegrał do środka pola spod linii końcowej do Karola Świdzińskiego, który nie zmarnował okazji. Przed tą sytuacją i po niej okazje miał Gibczyński, który z kąta nie trafił do bramki, a strzał Marcina Kozłowskiego wybronił Tkacz. Rezultat ustalony został przez Roberta Siarneckiego, który wykorzystał podanie Kozłowskiego, który poprzedziła znów indywidualna akcja Gibczyńskiego.

Gryf grał w tym meczu osłabiony brakiem Pawła Kryszałowicza, który uległ kontuzji na przedmeczowej rozgrzewce, na grypę żołądkową rozchorował się Paweł Waleszczyk. Nie grał też Bartłomiej Oleszczuk.

Gryf Słupsk - Astra Ustronie Morskie 4:0 (2:0)

1:0 Wojciech Polakowski (8 - wolny),
2:0 Szymon Gibczyński (29),
3:0 Karol Świdziński (77),
4:0 Robert Siarnecki (90)

Gryf: Waśków - Sarna, Szałek, Polakowski, Bielecki, Wiech (60 Mytych), Świdziński (84 Piekarski), Pietras (66 Siarnecki), Kozłowski, Stasiak (35 Pluta), Gibczyński.

Astra: Tkacz - Gontek, Ruszczak, Lamparski, Rutkowski, Galant (46 M. Kocur), D. Kocur, Kotowski (74 Wojtanowski), Wojciechowski (46 Kalinowski), Krzemiński, Rakowski (77 Rup).

źródło: gp24.pl