inne / boks
inne / boks -
6 medali Vikingów z Kołobrzegu
autor: crashEkipa Viking Kołobrzeg w składzie: Wojciech Talkowski , Damian Mieczkowski , Monika Przybylska , Dawid Pióro , Tomasz Krempic zdobyła aż 6 medali na Otwartych Mistrzostwach Austrii w Kick Boxingu federacji ISKA. Zawody odbyły się w Bad Schallerbach w dniach 16.04.-.17.04.2010.

W zawodach wzięło udział 250 zawodników z 5 państw europejskich. Spośród pięcioosobowej drużyny Polaków rozpoczęła Monika Przybylska w formule Semi - Contact , a w przeciwnym narożniku stawały kolejno Austriaczki Merkle , Moser. Uległy one zdecydowanie Polce która nie pozostawiła cienia wątpliwości kto jest lepiej dysponowany, sięgając po zloty medal . Polka zdobyła także złoto w formule Light Contact w kategorii do 55 kg , wygrywając zdecydowanie z rywalkami: Warczyńska, Merkle.
Po niej przyszła kolej na Tomka Krempica, który wylosował w pierwszej walce Austriaka Freunda w formula Light Contact 75 kg. Po zaciętej walce Tomek musiał ulec dobrze dysponowanemu tego dnia Austriakowi. O porażce zadecydował punkt karny przyznany naszemu zawodnikowi pod koniec drugiej rundy . Tomek powetował ta porażkę w formule Semi- Contact wygrywając z zawodnikiem pochodzącym z Austrii (Kunttner), przegrywając tylko w finale tej kategorii, dzięki czemu zdobył srebrny medal.

Kolejnym kołobrzeżaninem był Dawid Pióro, debiutant w tej randze zawodów . W formule Light Contact ( 71 kg) spotkał się z Vice- mistrzem Europy Jovanovic Milan. Polak zaczął tą walkę bez obciążeń psychicznych zdobywając w pierwszej fazie przewagę , jednakże został zdyskwalifikowany za brak obowiązkowych bandaży. Incydent ten powetował sobie w formule Semi - Contact zdobywając srebrny medal. Pokonując zdecydowanie przed czasem rywala, przegrywając tylko z Jovanovicem Milan w finale. Dawid zdobył tym sposobem w swoim debiucie cenny srebrny medal.

Kolej przyszła na następnego debiutanta Wojciecha Talkowskiego . Zmagania swoje rozpoczął w formule Light Contact do 81 kg . W pierwszej swojej walce spotkał się z Austriakiem Doppelbauer . Szybkie zdecydowania ciosy zadawane zarówno z reki jak i z nogi zmuszały trzykrotnie sędziego do odliczania Austriaka . W 2. rundzie nasilające się ataki Polskiego fightera zmusiły sędziego do poddania rywala kończąc walkę przez KO na korzyść Polaka. Wojtek spotkał się w finale z Wulzem, który wystartował w 3 kategoriach na tych zawodach . Walka była jednostronna ze wskazaniem na naszego zawodnika .Wojciech Talkowski zdobył tym samym sposobem złoty medal w swoim debiucie.

Jako ostatni na ring wyszedł Damian Mieczkowski. Pierwszy naprzeciw Polakowi wyszedł Austriak Wulz . Walka była również jednostronna, ze wskazaniem na Polaka, który dominował od początku do końca wyrywając na punkty . W finale zmierzył się z Austriakiem Michalits . Podczas starcia Austriak trzykrotnie był liczony na deskach, jednakże dotrwał do końcowego gongu. Po dwóch rundach werdykt był jednogłośny. Damian zdobył złoty medal.
źródło: e-kg.pl