piłka nożna / A klasa
piłka nożna / A klasa -
Zagraliśmy słabo, mogliśmy lepiej
autor: jurgolRozmowa z prezesem Pomorzanina Zamęcin Markiem Żurańskim po meczu Świt Barnimie - Pomorzanin Zamęcin.
Panie prezesie do 40 minuty prowadziliście równorzędną walkę z przeciwnikiem prowadząc od 20 min. 1:0, co się stało pod koniec pierwszej połowy?
Nasz zawodnik w 40 min. po otrzymaniu żółtej kartki za faul techniczny natychmiast otrzymał od sędziego za dyskusję drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną czym osłabił naszą drużynę, Świt Barnimie natychmiast wykorzystał tą sytuację i w 42 min. doprowadził do wyrównania.

Panie Marku jak ustawił Pan drużynę do gry w drugiej połowie grając w osłabieniu?
Wspólnie z zawodnikami postanowiliśmy po przerwie zagrać tylko jednym napastnikiem i raczej prowadzić grę defensywną wykorzystując dogodne sytuacje do szybkiej kontry. Niestety Świt po przerwie przydusił nas dążąc za wszelką cenę do osiągnięcia bramki dającej im prowadzenie, pod takim naporem zostaliśmy zmuszeni do cofnięcia się i bronienia korzystnego dla nas remisu. Niestety w 58 min. obrona popełniła błąd co skwapliwie wykorzystał strzelec pierwszej bramki dla Świtu Michał Tylka i Świt wyszedł na prowadzenie 2:1 i w tym momencie wszyscy pomyśleli, że zostaniemy pokonani w bardzo wysokim wyniku ale moja drużyna stanęła na wysokości zadania i już nie pozwoliła przeciwnikowi na umieszczenie piłki w naszej bramce. Świt po zdobyciu bramki dającej im prowadzenie spuścił nieco z tonu chociaż kilka jego akcji mogło zakończyć się następną bramką, tu chciałbym dodać, że drużyna Świtu jest drużyną dobrze zgraną i wybieganą co dało im sukces w dzisiejszym meczu.
Panie prezesie kogo chciałby Pan wyróżnić w swojej drużynie po dzisiejszym meczu?
Na wyróżnienie zasłużyła cała drużyna o czym świadczy wynik bo przecież od 40 min. graliśmy w osłabieniu a na pochwałę zasłużył strzelec jedynej dla nas bramki Adam Łudczak oraz cała ciężko zabiegana obrona.

Panie Marku w roku jubileuszu 10 lecia klubu proszę przyjąć życzenia powodzenia w dalszych rozgrywkach meczowych oraz więcej wygranych jak przegranych meczów.
Dziękuję w imieniu całego klubu Pomorzanin Zamęcin.
źródło: własne - jurgol