koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Porażka Spójni w pierwszym meczu
autor: KudlatyKoszykarze Spójni Stargard Szczeciński przegrali na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza 77:87. Tym samym w rywalizacji do dwóch zwycięstw w pierwszej rundzie play-off nasz zespół przegrywa 0:1.
Dąbrowa Górnicza od początku spotkania, grając na wysokiej skuteczności, objęła szybko prowadzenie. Po stronie Spójni zawodził Grudziński i Mazur. W pierwszych minutach drugiej kwarty gospodarze trochę zwolnili, jednak Spójnia nie potrafiła tego wykorzystać. Cały czas ciężko przychodziło zdobywanie punktów. Do przerwy Spójnia przegrywała 34:48. Po zmianie stron stargardzianie nadal nie błyszczeli. Przez pierwsze 4 minuty gospodarze uciekli na 22 punkty (61:39). Z dystansu, podobnie, jak w rundzie zasadniczej niemiłosiernie punktował Szczypka. Dopiero zmiany w obu zespołach oraz rozluźnienie w szeregach gospodarzy odmieniły ten mecz. Gospodarze przestali trafiać natomiast Spójnia odrabiała mozolnie stratę.
Prawdziwe show w końcówce meczu dał Jakub Dłoniak. Najlepszy strzelec poprzedniego sezonu I ligi trzykrotnie trafił z dystansu. Przewaga stopniowo malała i na minutę przed końcem wynosiła tylko sześć punktów. Na tym koniec odrabiania strat. Nasi zmęczeni pogonią nie byli w stanie bardziej zagrozić zespołowi z Dąbrowy Górniczej. Mecz ostatecznie zakończył się porażką 87:77. Szansa na rewanż już w najbliższą środę w Stargardzie.

Dąbrowa Górnicza - Spójnia Stargard Szczeciński 87:77
(28:20, 20:14, 20:19, 19:24)
MKS: P. Zieliński 20 (1), Ł. Szczypka 19 (5), R. Basiński 18, G. Zawierucha 12 (1), P. Bogdanowicz 10 (2), K. Koziński 5, P. Zmarlak 2, G. Szybowicz 1, M. Lewicki 0
Spójnia: J. Koszuta 14, J. Dłoniak 13 (3), M. Stokłosa 13 (3), Ł. Grzegorzewski 10, H. Mazur 10 (2), W. Grudziński 5, Ł. Bodych 4, F. Dylik 2, A. Soczewski 2, P. Polowy 2, A. Molenda 2
źródło: własne / spojnia.info