piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Trzy minuty wstrząsnęły Głazem...
Bałtyk Koszalin pokonał w meczu na szczycie V ligi Koszalińskiej Głaz Tychowo 4:1 (4:1).
Początek spotkania dobrze rozpoczął się dla gospodarzy, którzy już w pierwszej minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale strzał z ok.30 metrów, Tomasza Sęka minimalnie nad poprzeczką. Kolejne minuty upływały pod znakiem wyrównanej gry. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 21 minucie po dośrodkowaniu z lewej Łukasza Szymańskiego strzałem głową zakończył Paweł Szczygieł i byliśmy świadkami popularnej kołyski, bo strzelec bramki został ojcem. Urodził się mu syn, być może przyszły piłkarz, ale na to musimy poczekać =). Już w 27 minucie mógł być 2:0, ale Damian kupisz nie trafił w bramkę w sytuacji sam na sam, w odpowiedzi Rafał Dudka trafił w Dawida Boryszewskiego.
W 29 minucie po strzale Marcina Chyły, Krzysztof Miętek mógł trafić do pustej bramki, ale został sfaulowany w polu karnym. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał bramkarza. W 31 minucie po rzucie rożnym i błędzie obrońców głazu Krzysztof Miętek w sytuacji sam na sam zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu 3:0. Dosłownie chwilę później było już 4:0 po strzale Damiana Kupisza. W 37 minucie bezmyślny faul bez piłki Marcina Chyły na Kononowiczu i sędzia Rybarczyk bez wahania pokazał czerwoną kartkę i resztę meczu Marcin oglądał z wysokości trybun.
W 40 minucie Krzywonos fauluje w polu karnym Jabłońskiego i rzut karny na bramkę zamienił Rafał Dudka. Do przerwy 4:1.

Początek drugiej części stał już pod znakiem wolniejszego tempa gry i to z dwóch stron. Co prawda Bałtyk miał swoje okazje, swoje szanse mieli również zawodnicy Głazu, którzy przede wszystkim dłużej utrzymywali się przy piłce, ale ich ataki nie wyglądały na szaleńcze. Do końca meczu atmosfera była wręcz usypiająca. Z najciekawszych wydarzeń można wymienić wejście na boisko młodych zawodników Bałtyku oraz proste błędy sędziego, który co tu dużo mówić, nie radził sobie w dzisiejszym spotkaniu najlepiej.

Bałtyk Koszalin - Głaz Tychowo 4:1 (4:1)

1:0 21' Paweł Szczygieł
2:0 29' Krzysztof Miętek
3:0 31' Krzysztof Miętek
4:0 32' Damian Kupisz
4:1 40' Rafał Dudka
Bałtyk: Boryszewski - Krzywonos, Sęk, Stańczyk, Szczygieł (61'Załoga), Szymański, Duszkiewicz, Miętek (50'Lenkiewicz), Kupisz (67'Mazurkiewicz), Chyła, Gzubicki
Głaz: Sokołowski - Wolf,T.Dudka, Radziuk, Polewka, Kwiatkowski, Kononowicz (46'Baranowski), Jabłoński, Majewski (46'Pawlik), R.Dudka, Mastelerz