inne / inne sporty
inne / inne sporty -
Zimowo w Bad Freienwalde i Zakopanem
18 lutego w przygranicznym Bad Freienwalde na kompleksie skoczni narciarskich Pappengrund Schanze świętowano VI Dzień Sportów Zimowych. W biegach sztafetowych dla młodzieży zwyciężyli młodzi sportowcy z Zielina niedaleko Mieszkowic. A oto wyniki skoków narciarskich z udziałem zawodników UKS Zieloni '95 Mieszkowice i Wintersportverein 1923 Bad Freienwalde:

Skocznia K-40

1. Jakub Jasiński - 39,5 i 39 m (Zieloni)

2. Tomasz Karolak - 39 i 38 m (Zieloni)

3. Georg Heisler - 38 i 36,5 m (WSV)

4. Stefan Wiedmann - 37,5 i 36 m (WSV)

5. Mateusz Jasiński - 36 i 34 m (Zieloni)

Skocznia K-20

1. Patryk Kuśpiś - 16 i 17,5 m (Zieloni)

2. Andre Hoffmann - 15 i 16 m (WSV)

3. Fabio Stachowiak - 14,5 i 14 m (WSV)

4. Mariusz Dymidów - 13 i 12,5 m (Zieloni)

5. Maik Meier - 12 i 13 m (WSV)
Na skoczni K-40 najlepszy był najmłodszy zawodnik - 12-letni Jakub Jasiński z Zielonych, który pokonał 16- i 17-latków.

Najważniejszym punktem imprezy było uroczyste wkopanie kamienia węgielnego pod budowę czwartej skoczni w kompleksie Pappengrund Schanze - o punkcie konstrukcyjnym K-66. Uczestniczyli liczni politycy i osobistości, m.in. słynny niemiecki skoczek Helmut Recknagel - mistrz olimpijski z 1960 r., trzykrotny zwycięzca Turnieju 4 Skoczni. Otwarcie obiektu zaplanowano na 27 października, kiedy to w Bad Freienwalde odbędą się zawody FIS CUP z udziałem młodych skoczków z kilkunastu krajów.

Wcześniej Zieloni skakali w Zakopanem w kolejnym turnieju z cyklu Lotos Cup "Szukamy następców Mistrza". Tomasz Karolak i Jakub Jasiński zdobyli kolejne punkty w rankingu, zajmując miejsca odpowiednio: 27. i 26. Szczególne gratulacje należą się Jakubowi, który w bardzo silnej obsadzie, w stojącym na wysokim poziomie konkursie, zdołał wyprzedzić aż 58 rywali. Najbliższe zawody zaplanowane w Zagórzu (Bieszczady) ze względu na brak śniegu zostaną najprawdopodobniej przeniesione do Wisły lub Zakopanego.
źródło: Gazeta Chojeńska, (kk)