koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki -
Porażka w meczu na szczycie
autor: malaKoszykarze szczecińskiego AZS-u zanotowali pierwszą porażkę na wyjeździe, a drugą w sezonie ligowym 2009/2010. Niestety nasz zespół po raz drugi przegrał z drużyną Open Basket Pleszew, tym razem w stosunku 100:82.
Mimo porażki, akademicy wciąż zajmują pierwsze miejsce w tabeli drugiej ligi grupy B.
Oba zespoły walczyły nie tylko o punkty, ale i o prestiż oraz przewagę psychologiczną w fazie play off. Już pierwsza kwarta pokazała, jak zacięty będzie to pojedynek. Rozpoczęła się od dwóch nieudanych akcji gospodarzy. Jednak dzięki trafieniom Kaczmarzyka i Dryjańskiego, po minucie rezultat wynosił 5:4. W piątej minucie mieliśmy remis 8:8. Na dwie minuty przed pierwszą syreną, Open prowadził 17:14. Jednak to do przyjezdnych należała końcówka i na krótką przerwę schodzili oni prowadząc 17:19. Także w II kwarcie pierwsze punkty należały do gości. Prowadzenie 24:23 dla gospodarzy dał Kaczmarzyk. Open co prawda prowadził już nawet 5 punktami - 30:25, ale ostatecznie po dwudziestu minutach było remisowo - po 37.
W ciągu pierwszych 30 sekund III kwarty Szczecin rzucił 4 punkty. Szybko jednak gospodarze odzyskali jednak prowadzenie, dzięki trafieniom: Kałowskiego „za 3” oraz Olejnika „za 2” - 42:41.

Za chwilę jednak akademicy znów odskoczyli biało-zielonym na 5 pkt. - 44:49. Kolejne trafienia Olejnika i Machyni zza linii 6,25 spowodowały następny remis - 49:49.Na dwie i pół minuty przed końcem kwarty znów prowadzili goście - 53:54, jednak już po raz ostatni w tym meczu. To był bowiem moment przełomowy. Open zaczął rzucać jeszcze lepiej niż dotychczas. Po 30 minutach meczu pleszewianie prowadzili 63:56.

Ostatniej kwarty nie można nazwać inaczej jak „popisem Open”, który systematycznie z minuty na minutę powiększał przewagę i pewnie po raz drugi w tym sezonie pokonał szczeciński zespół.

Open Basket Pleszew - AZS Radex Szczecin 100:82
(17:19, 20:18, 30:24, 33:21)
Open: A. Kaczmarzyk 27 (3), J. Dryjański 19 (2), M. Kałowski 15 (3), Ł. Olejnik 15 (1), J. Szymczak 10 (1), P. Machynia 9 (1), T. Zyber 3, R. Kikowski 2, B. Czarkowski 0
AZS Radex: M. Dudek 21 (1), T. Mrożek 15 (5), A. Karaś 14 (3), K. Pytyś 10, M. Majcherek 10 (2), S. Prus 4, M. Sudowski 4, M. Majcherek 2, P. Podgalski 2
źródło: openbasket.pl / azsszczecin.pl / własne