piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet -
Drugie zwycięstwo SPR-u
Koszalińskie szczypiornistki poniosły drugą porażkę w półfinale Pucharu Polski z SPR Lublin 16:32 (10:21) i tym samym nie wezmą udziału w meczu finałowym, w którym zmierzą się lublinianki z zeszłorocznym zdobywcą Pucharu - Zagłębiem Lubin.
Akademiczki spotkanie rozpoczęły dość niemrawo i już po pięciu minutach gry zarysowała się przewaga przyjezdnych, które do tego momentu prowadziły 4:1. Jednak kolejne akcje podopiecznych trenera Romana Jezierskiego pozwoliły na odrobienie strat. Za sprawą dwóch trafień Malwiny Leśkiewicz i Kamili Całużyńskiej, a także jednego Natalii Borowskiej szczypiornistki z Koszalina doprowadził do remisu. Wówczas inicjatywę przejęły lublinianki. Twarda postawa w obronie, wysoka skuteczność bramkarki Małgorzaty Sadowskiej oraz szybkie kontrataki gości nie pozostawiły złudzeń. Koszalinianki nie mogły znaleźć recepty na zespół naszpikowany reprezentantkami kraju, a na przerwę schodziły z jedenastobramkową stratą 21:10.
Druga połowa to także dominacja mistrzyń Polski. Akademiczki próbowały nawiązać walkę, a sygnał dla koleżanek z pola dała swoją bardzo dobrą postawą bramkarka Anna Morawiec, które niejednokrotnie ratowała zespół przed stratą bramki z linii szóstego metra. Jednak doświadczenie Kristiny Repelewskiej i Agnieszki Wolskiej dało o sobie znać. To one z jedenastu trafień swojej drużyny w tej części spotkania zdobyły aż siedem. Na boisku po raz kolejny miała szansę zaprezentować się koszalińska młodzież, a Adrianna Nowicka i Monika Koprowska wpisały się na listę strzelczyń. Mecz zakończył się wynikiem 16:32.

Osłabione kadrowo piłkarki ręczne AZS nie postawiły SPR Lublin twardych warunków. Podopieczne Grzegorza Gościńskiego cieszą się więc z awansu do finału PP, a akademiczki myślą o wyjeździe do Wrocławia, bowiem w sobotę rozegrają tam kolejny mecz ligowy.

AZS Politechnika - SPR Lublin 16:32 (10:21)

AZS: Morawiec, Kwiecień - Leśkiewicz 7, Całużyńska 5, Tarczyluk 1, Borowska 1, Koprowska 1, Nowicka 1, Szostakowska, Łabul, Błaszczyk, Szarawaga, Ważna
SPR: Sadowska, Baranowska - Repelewska 8, Wolska 7, Wojtas 6, Malczewska 3, Marzec 3, Skrzyniarz 3, Mihdaliova 1, Mielczewska 1, Wojdat, Małek, Puchacz
źródło: azs.politechnika.koszalin.pl