piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Iskierka Śmierdnica wygrywa I Halowy Turniej o Puchar Bosmana
Dzisiaj w Chociwlu odbył się I Halowy Turniej o Puchar Bosmana. W zawodach organizowanych przez LKS Piast Chociwel wystartowało osiem zespołów.
Zwycięzcą turnieju okazała się Iskierka Śmierdnica, która w finale po golu Grzegorza Garzyńskiego wygrała 1:0 z ekipą Sarmaty Dobra Nowogardzka. W meczu o trzecie miejsce Dąbrowia II Chlebowo wygrała ze Światowidem Łobez. Bramkarzem turnieju wybrano Piotra Kozińskiego, a najlepszym strzelcem został Marcin Mrówka. Obaj z Iskierki Śmierdnica. Puchar Fair Play ufundowany przez patrona medialnego turnieju, czyli portal Ligowiec.net redakcja przyznała drużynie Extreme Suchań.
Turniej rozpoczął się o godzinie 10, od losowania. Zespoły dostały podzielone na dwie grupy:

4. Iskierka Śmierdnica

Mecze rozgrywane były po 12 minut. Turniej rozpoczął mecz grupy A między Dąbrowią II Chlebowo
Sarmatą Dobra Nowogardzka. Mimo jednobramkowej przewagi Dąbrowi spotkanie było bardzo wyrównane. Do ostatniej sekundy nowogardzianie usiłowali zmienić jego wynik, bezskutecznie. Dramatyczna końcówka meczu wzbudziła wiele emocji na trybunach. W ostatniej sekundzie meczu znakomitą sytuację zmarnował Damian Padziński. Po jego strzale piłka minimalnie minęła bramkę. Do końca o awans do półfinałów walczyli piłkarze Iny Ińsko. Ostatni mecz rozgrywali oni z Sarmatą. W piątej minucie tego spotkania padła samobójcza bramka Iny strzelona przez Zielonkę. W tym spotkaniu walka jednak była do końca. W ostatniej minucie meczu drużyna z Ińska wycofuje bramkarza. Ostatnie sekundy to istna "obrona Częstochowy" w wykonaniu Sarmaty. I to właśnie ona z tego pojedynku wyszła zwycięsko.

Sarmata Dobra Nowogardzka – Ina Ińsko 1:0

W grupie B najbardziej widowiskowe spotkania rozgrywała Iskierka Śmierdnica Pierwszy mecz Iskierka rozegrała z Extreme Suchań. Trzy bramkowe zwycięstwo, po bramkach Piotrowskiego (2) i Garzyńskiego, było niskim wymiarem kary. Trzybramkową przewagą wygrali także piłkarze ze Śmiernicy z Piastem Chociwel. Piastowi udało się jednak strzelić w tym meczu dwa gole. Mecz ze Światowidem to był już tylko festiwal bramek Iskierki. Dwa gole zdobył Góra, tyle samo Mrówka i jedną Bishof.

2A – 1B Iskierka Śmierdnica – Dąbrowia II Chlebowo

Pierwszy półfinał był bardzo wyrównany. Obie drużyny usiłowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale przed 12 minut meczu, nikomu się nie udało skutecznie trafić do bramki. Ostatecznie do pojedynku stanęli bramkarze obu drużyn, broniąc rzutów karnych. Po pierwszej serii był remis 3:3. Ale już czwarte trafienie Sarmaty okazało się zwycięskie. I to drużyna z Dobrej Nowogardzkiej została pierwszym finalistą turnieju.

Mecz Iskierki z Dąbrowią był od pierwszych sekund bardzo zacięty. Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Pierwszą bramkę dla drużyny z Chlebowa strzelił Stolej. Iskierka jednak szybko wyrównała, po celnym strzale Piszczaka. Kolejne dwa celne strzały Mrówka zapewniły Śmierdnicy prowadzenie. Walka jednak była do końca. W końcówce spotkania Dąbrowia postawiła wszystko na jedną kartę, wycofując bramkarza. Przyniosło to efekt w postaci jednej bramki, ale do zwycięstwa to nie wystarczyło. Mimo wielkiej determinacji drużyny z Chlebowa, zasłużenie wygrała Iskierka.

W finale zmierzyły się zespoły: Iskierka Śmierdnica i Sarmata Dobra Nowogardzka. Iskierka nie podtrzymała turniejowej tradycji i nie oglądaliśmy w tym meczu wielu bramek. Jedynego gola, ale na wagę zwycięstwa strzelił Garzyński. Spotkanie nie było tak porywające, jak mecze eliminacyjne obu drużyn. Widać było już zmęczenie zawodników, po całodniowym turnieju.