koszykówka / PLK -
Zabrakło sił na ostatnią kwartę
autor: dziadekwKoszalińscy Akademicy walczyli dzielnie z zawodnikami Asseco Prokomu przez 30 minut. Niestety ostatnia kwarta to popis znakomitej gry Mistrzów Polski, którzy pokonali ostatecznie AZS, 97:79.
Mecz lepiej rozpoczęli koszalinianie. Seryjnie trafiali zza linii 6,25, czym sukcesywnie powiększali przewagę. Pierwszą kwartę wygrali 31:23. W drugiej odsłonie koszykarze Asseco systematycznie odrabiali straty. Trafiali Logan, Jagla i Hrycaniuk a AZS odpowiadał głównie z rzutów wolnych. Mistrzowie Polski w końcu odzyskali prowadzenie. Koszalinianie zdołali jeszcze wyrównać dzięki 4 'oczkom' z rzędu Dante Swansona, jednak 'trójkę' na zakończenie połowy trafił Przemek Zamojski.
Częste rotacje po stronie AZS-u nie dały znaczących rezultatów przeciwko długiej ławce Asseco. Wyczerpanie zespołu z Koszalina sprawiło, iż pojawiło się wiele strat po ich stronie. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 97:79.

Asseco Prokom Gdynia - AZS Koszalin 97:79
(23:31, 27:16, 13:12, 34:20)
Asseco: D. Logan 21 (1), J. Jagla 16 (2), P. Zamojski 11 (3), A. Hrycaniuk 11, A. Łapeta 9, R. Burrell 9 (1), D. Ewing 7 (1), L. Harrington 6 (2), P. Szczotka 5, M. Kostrzewski 2, Ł. Seweryn 0, R. Varda 0
AZS: D. Swanson 26 (4), M. Kuebler 14 (2), G. Surmacz 13 (2), V. Tica 8, G. Arabas 6 (2), A. Metelski 4, S. Balcerzak 4 (1), M. Kovac 4, P. Urbański 0, G. Reese 0
źródło: azs.koszalin.pl / sportowefakty.pl