piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet -
Zwycięska Politechnika
autor: KoGutZawodniczki AZS Politechnika Koszalińska przed własną publicznością pewnie pokonały śląski zespół KPR Ruch Chorzów 30:25 (13:10).
Początek spotkania wskazywał na to, że akademiczki tym razem z jeszcze większą determinacją chcą udowodnić swoją wyższość nad rywalkami. Po niespodziewanej porażce w Kielcach, podopieczne trenera Romana Jezierskiego walczyły o to, by uciec ostatniej w tabeli czwórce. Oba zespoły zaczęły mecz bardzo agresywnie w obronie, co utrudniało zdobywanie bramek. Jednak to szczypiornistki Politechniki szybciej znalazły receptę na defensywę przyjezdnych i to one przejęły inicjatywę na boisku. Od 12 minuty spotkania systematycznie powiększały przewagę, która w 24 min wynosiła już sześć trafień (12:6). Jednak wówczas przebudziły się piłkarki ze Śląska. Skutecznymi kontratakami zniwelowały starty, by na przerwę schodzić z niekorzystnym dla nich wynikiem 13:10.
Druga połowa spotkania to koncert gry akademiczek. Ambitna gra w obronie pozwoliła na zwiększenie przewagi. W 42 minucie zawodniczki z Koszalina prowadziły już 21:12, a zwycięstwo stawało się coraz bardziej realne. Do gry włączyły się bramkarki AZS, które m.in. wybroniły dwa rzuty karne. Jednak na pochwałę zasługuje cały zespół, który odniósł cenne zwycięstwo, pokonując Ruch 30:25.

AZS Politechnika - Ruch Chorzów 30:25 (13:10)

Politechnika: Kwiecień, Morawiec - Dworaczyk 10, Zaniewska 6, Janaczek 5, Leśkiewicz 3, Olek 2, Błaszczyk 2, Łabul 1, Szostakowska 1, Borowska, Tarczyluk
źródło: azs.politechnika.koszalin.pl / własne