piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Kolejny sparing Świtu
autor: tasiaOśnieżona płyta boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Witkiewicza, była areną zmagań piłkarzy Świtu Szczecin - Skolwin i Vinety Wolin podczas wtorkowego meczu kontrolnego. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem IV-ligowców 3:2, jednak warunki w jakich przyszło zmierzyć się piłkarzom obu drużyn sprawiły, że wynik stał się sprawą zupełnie drugorzędną.
Pierwsza bramka meczu padła po fatalnej interwencji Bartosza Żołnowskiego, który w niegroźnej sytuacji próbując wybić piłkę z własnej bramki wpakował ją do siatki. Kilka minut później Świtowcy zdołali wyrównać. Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na dalszy słupek, zamykający akcję Tomasz Skweres zgrał do lepiej ustawionego Sebastiana Kolca, który wpakował ją do bramki. Przed przerwą mimo okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie.
W drugiej części gry Wolinianie szybko wyszli na prowadzenie, kiedy to środkowy pomocnik Vinety ładnym technicznym strzałem posłał piłkę do bramki nad próbującym interweniować Karolem Kępskim. Po upływie kolejnych kilkunastu minut goście z Wolina podwyższyli na 3-1, strzałem w długi róg bramki Karola Kępskiego. Skolwinianie zdołali zdobyć jeszcze bramkę kontaktową, której autorem był Paweł Adamczak, jednak to wszystko na co było stać tego dnia zespół z Północy Szczecina.
W bieżącym tygodniu Świtowców czeka jeszcze sobotnia wewnętrzna gra kontrolna. A w przyszłym zespół Jacka Chyły i Andrzeja Kurpiela uda się na tygodniowy obóz przygotowawczy do Ośrodka Damian w Pobierowie. Nad morzem Skolwinian czekają kolejne mecze sparingowe, o których będziemy się starali informować Państwa na bieżąco.
źródło: swit.skolwin.pl