Chemik w drugim sparingu pokonuje Vinetę
autor: C80Dzisiaj na sztucznym boisku przy ulicy Piaskowej piłkarze Chemika Police rozegrali ostatni mecz w tym roku. Spotkanie z Vinetą Wolin zakończyło się wygraną policzan 2:1 (1:1), a wszystkie bramki zdobyli... miejscowi. Pierwszy do siatki trafił testowany w Policach Łukasz Bobko. Do wyrównania doprowadził strzałem samobójczym Rafał Janicki, zaś wynik ustalił Marcin Wydurski.
Chemik w 1. połowie: Strzelec - Janicki R., Jasiński, Hajdukiewicz, Kołodziejski, Szmit, Baranowski, Staszewski, Gogarowski, Krawiec, Bobko

Chemik w 2. połowie: Rusek - Janicki M., Maśniak, Gościnny, Jóźwiak, Szmit, Konieczny, Rembisz, Milewski, Wydurski, Skrętny

Vineta w 1. połowie: Skuratowski - Pankowski, Pflentz, Osieleniec, Przewoźny, Mężydło, Kudła, Nagórski Adam, Nagórski Adrian, Sajewicz, test

Vineta w 2. połowie: Reszkis - Furmak, Dymkowicz, Kalinowski, Szyszowski, Tarko, Sajewicz, Pankowski, Szwed, Nagórski Adrian, Żółtkowski

1:0 - 18 minuta - Łukasz Bobko
1:1 - 30 minuta - Rafał Janicki (samobójcza)
2:1 - 52 minuta - Marcin Wydurski

W spotkaniu od pierwszej minuty wystąpił testowany zawodnik Stali Szczecin - Łukasz Bobko.

Chemik do wyjścia na prowadzenie potrzebował 18 minut. Mariusz Szmit posłał prostopadłą piłkę za linię obrony. Do podania błyskawicznie ruszył szybki Łukasz Bobko i sam na sam z bramkarzem zdobył gola. Dziesięć minut później pozornie niegroźna akcja na własnej połowie zakończyła się wyrównaniem. Rafał Janicki naciskany na 30 metrze przez przeciwnika usiłował wycofać piłkę do Piotra Strzelca, podał jednak za silnie i niespodziewanie pokonał własnego bramkarza.

Trzecia i ostatnia bramka spotkania siedem minut po wznowieniu gry. Obrońcy Vinety zablokowali strzał Przemka Rembisza, do dobitki na linii pola karnego ruszył Marcin Wydurski i płaskim, silnym strzałem pokonał Macieja Reszkisa.

Dzisiejszym sparingiem z Vinetą piłkarze Chemika zakończyli tegoroczne spotkania na pełnowymiarowych boiskach. Przerwę świąteczną zawodnicy rozpoczną za tydzień, a do treningów powrócą 11 stycznia.