Wygrana Kotwicy, w sobotę derby
Koszykarze Kotwicy odnieśli pierwsze zwycięstwo w meczu drugiej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki, pokonując w Hali Milenium Sportino Inowrocław 85:76.
Kluczowym momentem spotkania były dwa kolejne udane rzuty Bartosza Diduszki, które w końcówce meczu powiększyły przewagę kołobrzeżan do sześciu punktów.
Diduszko także zdobył pierwsze punkty tego meczu, skutecznie kończąc swoją indywidualną akcję. Goście z Inowrocławia przez całe spotkanie tylko raz prowadzili, co potwierdza, że wygrana Kotwicy była w pełni zasłużona. Pierwsza kwarta to indywidualny pojedynek strzelecki Darrella Harrisa i Teda Scotta, którzy prześcigali się w skutecznych akcjach. Ta walka zakończyła się jednopunktowym sukcesem zawodnika Sportino, ale na tablicy wyników to Kotwica miała przewagę 29:27.
Po krótkiej przerwie do remisu doprowadził Anthony Anderson i przez kolejne kilka minut gra była bardzo wyrównana. Po rzutach wolnych Macieja Raczyńskiego Sportino prowadziło 37:35, ale kolejne sześć punktów Omni Smitha szybko zmieniło obraz gry. Końcówka bardzo skuteczna w wykonaniu kołobrzeżan sprawiła, że do szatni gospodarze schodzili z prowadzeniem 54:47.

Trzecia remisowa kwarta była nieco słabsza w wykonaniu obu zespołów. Kołobrzeżanie spokojnie kontrolowali kilkupunktową przewagę, a goście nie byli w stanie niczym zaskoczyć obrony Kotwicy. Kwartę zakończyły dwa celne rzuty Dawida Bręka, którymi nasz młody rozgrywający potwierdził, że warto na niego stawiać w ważnych momentach spotkania.

W ostatniej kwarcie zawodnicy Kotwicy zaprezentowali pokaz niecelnych rzutów, a że goście byli skuteczniejsi przewaga naszego zespołu zaczęła topnieć. Po rzucie wolnym Andersona Kotwica prowadziła już tylko 78:76, jednak w tym momencie do akcji wkroczył Bartosz Diduszko, który 'rozmontował' swoimi akcjami obronę rywali i przy tym zdobył jakże cenne cztery kolejne punkty. Gościom już nie udało się trafić, a końcowy wynik ustalił z linii rzutów wolnych najskuteczniejszy zawodnik meczu Omni Smith.

Teraz Kotwicę czeka wyjazd do Koszalina. Spotkanie na pewno nie będzie łatwe, koszalinianie wygrali obydwa swoje mecze i plasują się w czołówce tabeli. Derby Pomorza Środkowego elektryzują także kibiców obu drużyn, co z pewnością będzie widoczne w sobotę w koszalińskiej hali. Zachęcamy fanów Kotwicy do osobistego udziału w tym wydarzeniu. Organizowany jest wyjazd zorganizowanej grupy kibiców na to spotkanie. Koszt wyjazdu to 10 zł (koszt autokaru) + cena biletu (normalny 36 zł, ulgowy 26 zł). Szczegółowych informacji dotyczących wyjazdu można dowiedzieć się w kiosku 'Ruchu' przy ul. Dubois. Początek sobotniego meczu o godzinie 19 w Hali Gwardii w Koszalinie.

KOTWICA KOŁOBRZEG - SPORTINO INOWROCŁAW 85:76
(29:27, 25:20, 15:15, 16:14)
KOTWICA: Omni Smith (23), Darrell Harris (19), Piotr Stelmach (12), Bartosz Diduszko (8), Łukasz Wichniarz (8), Dawid Bręk (7), Brian Freeman (6), Harris Danesi (2), Szymon Rduch
SPORTINO: Ted Scott (21), Anthony Anderson (15), Rafał Bigus (12), Maciej Raczyński (11), Sani Ibrahim (11), Przemysław Łuszczewski (4), Grzegorz Arabas (2), Kamil Stężewski.
źródło: e-kg.pl