piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Wysokie zwycięstwo Gryfa II
W sobotę Gryf II Szczecin zmierzył się z ostatnią drużyną w lidze Odrą Chojna. Gryfitki już od początku meczu ruszyły do ataków na bramkę gości, co zaowocowało zdobytą bramką już w 6 minucie meczu. Prowadzenie na 1-0 Gryfowi dała młoda zawodniczka Joanna Preś. Po tej bramce szczecinianki jeszcze bardziej uwierzyły w swoje siły i chwilę później było już 2-0. Odra także starała się zagrozić bramce Gryfa, ale ataki gości kończyły się na dobrze spisującym się duecie Piotrów-Palejko.

W 21 minucie dobra akcja Gryfitek - Barlewicz podaję piłkę za obrończynie Odry a tam dopada ją Preś i ustala wynik na 3-0. Chwilę później strzela na bramkę Piotrowska.J, lecz obok słupka bramkarki gości. Gra toczy się w środkowej strefie boiska, Barlewicz przejmuję piłkę podaje do Salwy ta wymienia piłkę z Preś, która strzela ale piłkę na rzut rożny wybija doświadczona obrończyni Chojny Kasia Stawowska. Piłkę z rzutu rożnego wykonuje Piotrów, która strzela bramkę na 4-0 bezpośrednio z rogu. Do odrabiania strat wzięły się także zawodniczki Odry, które stwarzają sobie dobrą akcję lecz kończy się ona nie celnym podaniem do swojej napastniczki i piłkę przejmuję bramkarka gospodyń. Gryf zaczyna budować dobrą akcję, Barlewicz podaję piłkę do Piotrowskiej.J ta prostopadłe podanie do Salwy i ta uderza z 16 metrów pod poprzeczkę nie dając szans bramkarce Chojny 5-0.

Goście starają się atakować na bramkę Jeż, ale akcja rozbita przez Palejko, która podaje do Piotrowskiej.J, ta wymienia piłkę z klepy z Barlewicz, podaje do Salwy, która znajduję się pod bramką gości i oddaje strzał, ale wprost w obrończynie przyjezdnych. Do piłki dopada Żyła i pewnym strzałem zdobywa bramkę dla Gryfa 6-0. Goście budują dobrą akcję, napastniczka Odry przy piłce mija Palejko, potem Piotrów i pokonuje Jeż, strzałem przy słupku 6-1. Do przerwy 6-1 dla Gryfa Szczecin.

Zmiany w drużynie gospodarzy w miejsce Barlewicz wchodzi Piotrowska.A. Po zmianie stron Gryfitki starają się zamknąć drużynę gości na swojej połowie i już w 56 min wynik na 7-1 podwyższa Anita Piotrowska, strzałem pod poprzeczkę. W 59 minucie meczu dobra akcja Gryfa Szczecin, Żyła prowadzi prawą stroną boiska piłkę puszcza po linii Salwę, ta mija zawodniczkę Odry i wrzuca piłkę w pole karne, a tam czeka już na nią Piotrowska.A i zdobywa bramkę na 8-1. Gra zaczyna się robić wyrównana, do słowa dochodzą także ponownie zawodniczki z Chojny, lecz akcję przerywają Palejko albo Piotrów. W 65 minucie strzał Piotrowskiej.J lecz nad poprzeczką. 70 minuta meczu zawodniczka Gryfa faulowana w polu karnym przyjezdnych, sędzia pokazuje na 11 metr, do piłki podchodzi kapitan drużyny Piotrowska.J i ustala wynik na 9-1. Mecz zakończył się 9-1 dla Gryfa II Szczecin.
- Jestem zadowolona z dziewczyn, bo każda z nich dała z siebie 200%. Miło było patrzeć jak grają ze sobą piłką i stwarzają sobie dogodne sytuację. Cieszę się, że coraz większe postępy robią młode Gryfitki -powiedziała trener drużyny Gryfa Ania Szymańska
źródło: tkkf.domenomania.pl