piłka nożna / Oldboje
piłka nożna / Oldboje -
Grali dla Kazika
autor: OSiR PyrzycePiłkarscy weterani ze Szczecina - występujący pod szyldem Stali Stocznia - okazali się najlepsi w XXIII Turnieju Piłkarskim Oldbojów im. Kazimierza Niewiadomskiego.
Tym samym przerwana została dominacja zespołu Darel Piccolo Stargard Szcz., który zwyciężał przez ostatnie trzy lata w zawodach upamiętniających zawodnika, trenera i wychowawcę młodzieży klubu sportowego Sokół Pyrzyce.
Co roku - w pierwszej dekadzie sierpnia - na miejscowym stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji spotykają się futbolowi weterani, aby na zielonej murawie zagrać kolejny raz dla tragicznie zmarłego Kazika. Tym razem na starcie memoriałowych zawodów stanęło pięć drużyn. Do Pyrzyc nie dojechał Olimp Złocieniec, który z przyczyn losowych wycofał się w przeddzień turnieju.
O okazałe puchary drużyny grały systemem 'każdy z każdym' (1 x 25 minut). Emocji nie brakowało już od pierwszych pojedynków, a aż cztery z pierwszych pięciu zakończyły się wynikami remisowymi. Potem dwubramkowe zwycięstwa zanotowały ekipy z niemieckiego Penkun i Stal Stocznia, co pozwoliło im zająć czołowe lokaty w rozgrywkach.

Trzy pierwsze zespoły zgromadziły po 6 punktów i o kolejności na podium decydowały bramki. Najlepszy bilans mieli szczecińscy piłkarze i to oni wrócili do domu z głównym trofeum, które wręczyła im żona memoriałowego patrona, Genowefa Niewiadomska. Ponadto najlepsi oldboje otrzymali okolicznościowe statuetki. Trafiły one do rąk: Jana Szczepaniaka (Darel Piccolo) - najlepszego zawodnika, Artura Rykaczewskiego (Stal Stocznia) - króla strzelców oraz Ralfa Kitzrowa z Penkuner SV Penkun - najlepszego bramkarza turnieju. Ten ostatni rywalizował nie byle z kim, bo z Siergiejem Szypowskim (Stal Stocznia) i byłym Lechitą z Poznania, wywodzącym się z Pyrzyc - Norbertem Tyrajskim (Sokół).

Zawody zakończyło spotkanie i wspólny grill. Była więc znakomita okazja, aby powspominać piłkarskie mecze z minionych lat i dawno niewidzianych kolegów z boiska.