PP: Horror na Śliwińskiego
Po porażce w Gorzowie, tym razem miało być łatwe i przekonywujące zwycięstwo. Piłkarze Pogoni w przedmeczowych zapowiedziach nie dopuszczali innej ewentualności jak wygrana. Kotwica Kołobrzeg nie ugięła jednak kolan przez rywalem z wyższej klasy rozgrywkowej i postawiła twarde warunki, a za sprawą Józefa Misztala już w dziewiątej minucie objęła prowadzenie. Nie oznacza to wcale, że Portowcy byli słabsi, wręcz przeciwnie stwarzali wiele sytuacji, jednak nie potrafili ich wykorzystać. Dopiero po pojawieniu się na murawie dwóch Tomków Parzego i Rydzaka granatowo - bordowi zaczęli zdecydowanie przeważać nad rywalami. Piłka nożna to taka gra, że wygrywa ten kto zdobywa więcej bramek...Dzisiaj piłkarze obu zespołów strzelili ich aż 12, co niewątpliwie uatrakcyjniło widowisko i nie pozwoliło ostygnąć emocjom. Jeszcze do 89 minuty podopieczni Piotra Mandrysza przegrywali 3:5 ...

Puchar Polski w sezonie 2009/2010 - terminarz, wyniki
Kiedy po kwadransie gry szczecinianie wyrównali wydawało się, że pierwsza bramka dla gospodarzy to tylko kwestia przypadku. Piotr Dziuba podał do Josefa Petrika, a ten bez problemu umieścił piłkę w bramce. Nic bardziej złudnego, niecałe dziesięć minut później Kotwica ponownie objęła prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Gracjan Szymański. Pogoń atakowała, a swoje szanse marnowali kolejno Pietruszka, który posłał piłkę z dziesięciu metrów obok słupka, Petrik i Dziuba, przy których strzale przytomnie zachował się Binkowski oraz niecelnie strzelający Moskalewicz i Lebedyński.

Początek drugiej odsłony spotkania należał do Pogoni, w 55 minucie w szeregach ekipy ze Szczecina nastąpiło rozluźnienie. Józef Misztal bez problemu wyminął Kazadiego i wpadł w pole karne szczecińskiego zespołu, piłka zatrzepotała w siatce. Kilka minut później spada kolejny cios na podopiecznych Piotra Mandrysza, tym razem „katem” - Adam Frączczak. W 66 minucie na boisku pojawia się Rydzak, po czym Mysiak podaje do Przytuły a ten tuż obok słupka pakuje futbolówkę do bramki. Na kwadrans przed regulaminowym końcem spotkania nadzieje odżyły. Błąd Binkowskiego wykorzystuje Piotr Dziuba, który nie ma problemu z umieszczeniem piłki w pustej bramce.

W 89 minucie spotkanie rozkręca się na dobre. Kolejny błąd popełnia niezbyt dobrze dysponowany Khaddy Kazadi i Urbańczyk wykorzystuje prezent, podwyższając prowadzenie swojego zespołu. Ku uciesze kibiców Pogoni, wśród których na trybunach stadionu były przebywające w niedalekim Ustroniu na zgrupowaniu piłkarki pierwszoligowego Gryfa Szczecin, granatowo - bordowi nie poddali się mimo tak niekorzystnego wyniku. Chwilę później Kazadi w zamieszaniu pod bramką Binkowskiego rehabilituje się, zdobywając gola. Już w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadza Maksymilian Rogalski, który decyduje się na strzał z dystansu.

W dogrywce Pogoń przyciskała coraz mocniej. Zespół ze Szczecina zdecydowanie lepiej niż gospodarze zniósł to spotkanie kondycyjnie. Duma Pomorza zamknęła Kotwicę na swojej połowie, gol był kwestią czasu. W 99 minucie Rogalski dosrodkowuje z rzutu rożnego w pole karne wprost na głowę Prędoty i Binkowski po raz szósty wyciąga piłkę z siatki. Minutę przed końcem spotkania wynik ustala Dziuba.
źródło: Flora/własne