piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
Inauguracja Maszewskiej Ligi Piłki Nożnej
autor: mlpn
W dniu wczorajszym zainaugurowano rozgrywki po raz 5 w historii MLPN. W tym sezonie do rozgrywek przystąpiło 8 zespołów, które przez 7 tygodni rywalizować będą o miano najlepszej drużyny.

Oto wyniki I kolejki:
ENEA - Rybex 1:5 (0:2)
W spotkaniu tym ogromne kłopoty kadrowe miał zespół ENEI, który tylko dzięki uprzejmości organizatorów i drużyny przeciwnej mógł rozpocząć spotkanie. Wykorzystali to zawodnicy Rybexu, którzy przez całe spotkanie dominowali dokumentując swoją wyższość 5 bramkami. Łupem bramkowym podzielili się: Marek Kościółek, Paczos Damian, Oleszkiewicz Daniel i Tomasz Domaradzki x 2. Honorowe trafienie dla ENEI było autorstwem Krystiana Buczmy.

Welet - Kilo Bananów 2:5 (1:2)
W drugim spotkaniu naprzeciw siebie stanęli: ubiegłoroczny vicemistrz ligi oraz zespół złożony z juniorów Błękitnych Stargard o egzotycznej nazwie Kilo Bananów. Już na początku spotkania wydawało się że mecz ułoży się korzystnie dla piłkarzy Weletu, gdy prowadzenie uzyskał zwerbowany do składu Kamil Młynarczyk. Jednak później coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić młodzi zawodnicy ze Stargardu, którzy jeszcze przed przerwą wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Druga połowa to już dominacja stargardzian, którzy kolejno zdobywają 3 bramki. Przy stanie 1:5 drugą bramkę dla Weletu zdobywa Osesik, jednak to było wszystko na co stać było tego dnia ubiegłorocznych vicemistrzów.
Bramki: Młynarczyk oraz Osesik dla Weletu
Wiśniewski x 2, Moliński x2 i Dralik dla Kilo Bananów.

Agrofirma - Masofans 5:1 (2:0)
To mógł być hit kolejki. Agrofirma w części złożona z zawodników z Mostów oraz ubiegłoroczny mistrz MLPN złożony z młodych piłkarzy Masovii, Iny oraz Pogoni Szczecin. W meczu tym szybko prowadzenie uzyskali agrofirmowcy i prawie przez całą pierwszą połowę to oni przeważali zdobywając jeszcze jedną bramkę tuż przed przerwą. Masofansi próbowali odpowiedzieć jednak ich ataki były zbyt chaotyczne. W drugiej połowie Masofansi za sprawą Kozakowskiego zdobywają co prawda bramkę kontaktową jednak przeciwnik szybko odpowiedział 3 bramkami i zasłużenie wygrał 5:1
Bramki: Agrofirma - Data, S. Wiech, M.Wiech, Kałużny oraz Gałgan
Masofans: Kozakowski.

PKO Team - Moto Port 2:4 (2:0)
Spotkanie to miało dwa oblicza. Pierwsza połowa to dominacja „bankierów” którzy pokazywali większą dojrzałość piłkarską udokumentowaną 2 bramkami. Po przerwie role się odwróciły i to głównie za sprawą Marcina Zwolaka, który poprowadził swój zespół do zwycięstwa zdobywając 2 bramki. Jedno trafienie w tym meczu zaliczył Głowacki oraz Usiński. W tej części gry PKO Team był cieniem samych siebie z pierwszej połowy i zdobyte bramki przez Pawła Żelichowskiego okazały niewystarczające na zdobycie choćby 1 pkt.

Rybex - Kilo Bananów 1:2 (1:0)
Ostatnie spotkanie to mecz rozegrany awansem z 2 kolejki na prośbę zespołu Kilo Bananów, który spotkał się z Rybexem. Mecz stał na dość dobrym poziomie i był bardzo wyrównanym widowiskiem. W końcówce pierwszej połowy ładną bramkę zdobywa Domaradzki i to Rybex na przerwę schodził z prowadzeniem. Druga połowa to w dalszym ciągu wyrównane spotkanie. Jednak zawodnicy „bananowców” pokazali że wart grać do końca i po bramkach Wierzbickiego i Wawszczyka odnoszą kolejne zwycięstwo.
źródło: kichu