inne / football amerykański
inne / football amerykański -
Husarze twardsi od Lowlanders
autor: /meW rozegranym w Gryfinie spotkaniu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego Husaria pokonała Lowlanders Białystok 20:6. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Husarze umacniają się w pierwszej czwórce w tabeli. Beniaminek z Białegostoku cały czas szuka swojej pierwszej pierwszoligowej wygranej.

Całe spotkanie było popisem formacji defensywnych obu drużyn z jednoczesną częstą zmianą posiadania piłki w ofensywie. Ku zaskoczeniu mających wysokie aspiracje w tym sezonie gospodarzy, to goście punktowali jako pierwsi. Przyłożenie dla swojego zespołu zdobył Damian Kołpak po akcji biegowej. Korzystny wynik dla przyjezdnych utrzymywał się aż do końca drugiej kwarty.

autor: /meLowlanders zagrali bardzo przyzwoity futbol i wierzę, że mogą sporo namieszać w lidze - przekonuje Przemysław Kazaniecki, manager Husarii - Dowodem na to jest sytuacja z całej pierwszej połowy, kiedy to goście dominowali na boisku - dodaje.

Druga i trzecia kwarta należała jednak już do gospodarzy spotkania. Najpierw defensorzy Husarii wyrwali piłkę jednemu z zawodników białostoczan i całą akcję na przyłożenie zamienił Curtis Diers. W ostatniej odsłonie spotkania swoje punkty zdobył filar ataku drużyny gospodarzy Tomasz Komosa, a pod koniec spotkania kolejną udaną akcją za sześć punktów popisała się obrona Husarii. Zgubioną piłkę w polu punktowym gości złapał Bartosz Kalejta.

autor: /meKolejne znakomite spotkanie zaliczyła nasza defensywa - mówi Rafał Bierć, rzecznik prasowy białostockiej drużyny - Szkoda, że dobrej gry w ataku z pierwszej połowy nie udało się przedłużyć na drugą. Choć przegraliśmy to wracamy do Białegostoku z dobrych nastrojach. Po raz kolejny okazuje się, że pierwsza liga wcale nie jest taka straszna i wierzymy, że odniesiemy w tym sezonie zwycięstwo. Być może nie nastąpi ono w najbliższym meczu z The Crew, ale zrobimy wszystko co w naszej mocy by być pierwszą drużyną która zdobędzie punkty w meczu z nimi - zapowiada Bierć.

Kolejne spotkanie Lowlanders już za tydzień, wtedy to zmierzą się na własnym boisku z rzeczonymi, niepokonanymi do tej pory The Crew Wrocław. Husarze natomiast za dwa tygodnie wyjeżdżają na mecz do innej wrocławskiej drużyny Devils.

Husaria Gryfino - Lowlanders Białystok 20:6 (0:6, 0:0, 7:0, 13:0)

I kwarta
0:6 przyłożenia Damiana Kołpaka po 1-jardowej akcji biegowej

III kwarta
22:0 przyłożenie Curtisa Diersa po 37-jardowej akcji biegowej po odzyskaniu piłki (podwyższenie za jeden punkt Paweł Miziński)

IV kwarta
13:6 przyłożenie Tomasza Komosy po 13-jardowej akcji biegowej
20:6 przyłożenie Bartosza Kalejty po odzyskaniu piłki w polu punktowym Lowlanders (podwyższenie za jeden punkt Paweł Miziński)