piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Niespodzianka w Biedrzychowicach, Olimpia wygrywa!
autor: C80Skazywane na porażkę piłkarki Olimpii Szczecin zrobiły bardzo poważny krok w stronę utrzymania w I lidze, wygrywając z Rolnikiem w Biedrzychowicach. Planowo Tuszyn przegrał z Kolejarzem i przed szczeciniankami zapala się zielone światełko. Wszystko zależeć będzie od wyników ostatniej kolejki, lecz w tej chwili podopieczne trenerów Wróblewskiego i Buryty awansowały na przedostatnią pozycję i mają oczko przewagi nad największym rywalem. Od pierwszych minut spotkania przewaga była po stronie Olimpijek. W ciągu piętnastu minut nasze zawodniczki miały trzy dogodne sytuacje bramkowe - dwie Stasińska i jedną Barlage, lecz grząskie boisko uniemożliwiło zdobycie bramki. W 20 minucie Olimpia objęła prowadzenie i jak się okazało nie oddała go już do końca. Rajd od 30 metra przeprowadziła Nataly Barlage i zdobyła bramkę, strzelając w długi róg. Pod zdobyciu gola i przygniatającej przewadze Olimpii gra przeniosła się do środkowej strefy boiska i żadna z drużyn nie osiągnęła znaczącej przewagi.

W 35 minucie po strzale Asi Stasińskiej pod poprzeczkę bramkarka wybija piłkę, którą do pustej bramki dobija Ala Karwik. Niestety chorągiewka sędziny powędrowała do góry, gdyż szczecinianka była na spalonym.

Po przerwie Rolnik minimalnie przeważał. W jednej z sytuacji m.in. poprzeczka ratuje Olimpię przed utratą bramki.
W 57 min dwie zmiany w drużynie gości, boisko opuszczają Anita Janik i Ala Karwik, a w ich miejsce wchodzą Magdalena Lachman i Maja Wierzbicka. W 75 min zmiana w Olimpii. Boisko opuszcza Ania Jabłonowska, a w jej miejsce na boisko wchodzi Magdalena Szwed.
Gra zaczyna się wyrównywać. Justyna Siwek strzałem z daleka próbowała zaskoczyć bramkarkę Rolnika. Chwilę wcześniej Nataly Barlage i Maja Wierzbicka miały dogodną okazje do zdobycia bramki. Nataly Barlage nie wykorzystuje sytuacji sam na sam. Trener Rolnika został wyrzucony na trybuny przez sędzinę.

Sędzina doliczyła 3 minuty. W doliczonym czasie gry Ula Koczkodaj podaje piłkę do Nataly Barlage, ta do Majki Wierzbickiej, która w sytuacji sam na sam podwyższa wynik meczu na 2:0!
W 93 minucie rzut karny za faul na Nataly. Poszkodowana sama wymierzyła sprawiedliwość pokonując bramkarkę Rolnika. 3:0 dla Olimpii!

Rolnik - Olimpia 0:3 (0:1)

Bramki: Barlage 20’, 93’, Wierzbicka 91’

Olimpia: Szelewa - Jabłonowska (75’ Szwed), Dumicz, Mokrzycka, Strzemecka, Kaźmierczak, Ćwiklińska, Janik (57‘ Lachman), Stasińska (83’ Koczkodaj), Barlage, Karwik (57’ Wierzbicka).
źródło: mksolimpia.szczecin.pl/własne