inne / football amerykański
inne / football amerykański -
Wybrzeże dla Husarii
autor: /meW rozegranym w sobotę 9 maja na boisku Energetyka w Gryfinie meczu PLFA I miejscowa Husaria wygrała z Pomorze Seahawks 28:14.

Gospodarze sobotniego meczu szybko stracili dwa przyłożenia. Najpierw punkty zdobył filar ataku Jastrzębi Sebastian Krzysztofek, później, w drugiej kwarcie, podanie Macieja Siemaszko na sześć punktów zamienił Tomasz Moskal. Gdy wydawało się, że to aktualni wicemistrzowie PLFA Pomorze Seahawks wyjadą z Gryfina z tarczą Husarze przebudzili się.

Sygnał do natarcia dał Bartosz Gurdak, który na początku drugiej połowy zdobył przyłożenie po efektownej akcji powrotnej po przechwyceniu piłki rzuconej przez rozgrywającego gości Macieja Siemaszko.
autor: meW trzeciej kwarcie poważnie wyglądającej kontuzji nogi doznał running back Seahawks Sebastian Krzysztofek - został odwieziony do szpitala.

Od tego momentu dominacja Husarii była bezapelacyjna. Świetnie biegał Roland Dowgiel, a obrona gospodarzy zagrała znakomicie przeciw podaniom w wykonaniu Jastrzębi.

'Paradoksalnie, po kontuzji naszego rozgrywającego Rafała Strońskiego zaczęło nam iść bardzo dobrze. Zagraliśmy zespołowo co pozwoliło nam praktycznie od początku drugiej połowy kontrolować przebieg zawodów. Dzisiejszy triumf jest o tyle ważny, że jeszcze nigdy nie wygraliśmy z Jastrzębiami. Wcześniej to oni zawsze wysoko nas pokonywali' - powiedział Dyrektor sportowy Husarii Tomasz Leszczyński.

Dla Seahawks była to pierwsza porażka w tegorocznych rozgrywkach PLFA. W dwóch wcześniejszych meczach Jastrzębie pokonały aktualnego mistrza Warsaw Eagles i beniaminka z Białegostoku - Lowlanders. Zwycięstwo z Seahawks było pierwszym w sezonie dla zespołu z województwa Zachodniopomorskiego. Wcześniej Husarze przegrali z Warsaw Eagles.

Swój trzeci mecz w PLFA I 2009 Husaria rozegra 23 maja. Podejmie wtedy beniaminka Białystok Lowlanders.

Husaria Gryfino - Pomorze Seahawks 28:14 (0:6, 7:6, 14:0, 7:2)
I kwarta
- 0:6 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 1-jardowej akcji biegowej
II kwarta
- 0:12 przyłożenie Tomasza Moskala po 29-jardowym podaniu Macieja Siemaszko
- 7:12 przyłożenie Rolanda Dowgiela po 25-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Paweł Miziński)
III kwarta
- 14:12 przyłożenie Bartosza Gurdaka po odzyskaniu zgubionej piłki przez gości i 20-jardowej akcji powrotnej (podwyższenie za jeden punkt Paweł Miziński)
IV kwarta
- 21:14 dwa punkty dla Seahawks po przewróceniu zawodnika Husarii we własnym polu punktowym przez Krzysztofa Piekarka
- 28:14 przyłożenie Tomasza Komosy po 40-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Paweł Miziński)