piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet -
Koszalinianki nie obroniły pucharu
autor: kogutPiłkarki ręczne Interferii Zagłębia zdobyły Puchar Polski! Lubinianki pokonały dziś w Kaliszu broniącą trofeum Politechnikę Koszalińską 27:23 (9:10)
Finał oglądało ok. 1400 kibiców, którzy zasiedli w hali Winiary Arena. Nie zabrakło fanów obu drużyn, którzy licznie przybyli do Wielkopolski.
Początek meczu to spora nerwowość, która panowała w obu ekipach. Drużyny nie mogły znaleźć drogi do bramki, a na przeszkodzie stawały bramkarki, które często popisywały się dobrymi obronami. Wynik otworzyła po rzucie karnym Joanny Dworaczek, która dała sygnał swoim koleżankom do ataku. Po chwili koszalinianki prowadziły już 6:2. Taki obrót sprawy zmusił trenerkę lubinianek, Bożenę Karkut do poproszenia o przerwę. 60 sek. rozmowy przyniosło zamierzone efekty. Po chwili lubinianki zaczęły odrabiać straty, ale na przerwę schodziły tracąc jeszcze jedną bramkę.

Po chwili wytchnienia dla obu drużyn na parkiecie zobaczyliśmy zupełnie inne widowisko. Zawodniczki oswoiły się już z publicznością oraz parkietem i zaczęły grać tak, jak najlepiej potrafią. Początkowa faza drugiej partii była wyrównana i żadna z ekip nie mogła odskoczyć na większą ilość bramek. Największe, bo dwubramkowe, Politechnika utrzymywała do czterdziestej minuty pojedynku. Wtedy to do zdecydowanych ataków ruszyły rywalki, które najpierw wyrównały, a chwilę później wyszły na prowadzenie 18:19, po kontrataku Renaty Jakubowskiej. Jak się później okazało korzystnego rezultatu nie oddały już do samego końca. Jak w transie kolejne akcje kończyły lubinianki, nie tracąc przy tym bramek za sprawą świetnej dyspozycji Izabeli Czarnej, która raz za razem popisywała się fantastycznymi interwencjami.

Interferie Zagłębie Lubin - Politechnika Koszalińska 27:23 (9:10)

Zagłębin: Izabela Czarna, Monika Maliczkiewicz - Jelena Kordić 8, Aleksandra Jacek 1, Monika Gunia 1, Joanna Obrusiewicz 3, Karolina Semeniuk 1, Elżbieta Olszewska 2, Renata Jakubowska 5, Aneta Piekarz, Aleksandra Kobyłecka, Agnieszka Jochymek 2, Kinga Byzdra, Iwona Niedośpiał 3, Agnieszka Ziółkowska 1
Politechnika: Iwona Łącz, Anna Morawiec - Joanna Chmiel 2, Joanna Dworaczyk 4, Katarzyna Cieśla, Iwona Szafulska 8, Wioletta Serwa 2, Dorota Skipor 2, Dagmara Zaniewska 1, Marta Goraj 1, Ewa Jarzyna 1, Aleksandra Kobyłecka, Dorota Czekaj 2, Marta Szostakowska
Kary: Zagłębie - 12 min; Politechnika - 10 min
Sędziowali: Tomasz Wrona (Kraków) i Jacek Jarosz (Łódź)
źródło: sportowefakty.pl / własne