piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Kolorowo w meczu juniorów starszych Chemika i Arkonii
autor: C80Drugim spotkaniem w ramach Lig Wojewódzkich Juniorów rozgrywanym na bocznym boisku przy ulicy Siedleckiej była potyczka juniorów starszych Chemika z Arkonią Szczecin. Gospodarze przegrali 0:3 (0:2), dwie bramki zdobył Daniel Studziński, zaś jedną Łukasz Tomaniak.
JS Chemik: Rusek - Rajmer, Klimkowski, Grzegorczyk, Oleniszyn, Haleczko (46’ Janicki M.), Baranowski (64’ Chrząstek), Górniak, Fałowski (73’ Janiec), Pacholski, Grużewski (64’ Pieczonka)

JS Arkonia: Kupczanko - Brejlak, Rzepnikowski, Wiśniewski, Kubik (73’ Sulewski), Wilkocki, Drzewiecki, Wieliński, Tęgi, Tomaniak, Studziński (64’ Świątkowski)

0:1 - 29 minuta - Daniel Studziński
0:2 - 35 minuta - Łukasz Tomaniak
0:3 - 59 minuta - Daniel Studziński

Choć spotkanie było mało ciekawe to o atrakcje postarał się sędzia główny spotkania. Każde przekleństwo czy niewybredny komentarz karany był przez arbitra kartką i w efekcie w pierwszą połowę Chemik dokończył w dziesiątkę. Po jednym z fauli Mateusz Górniak z Chemika w wulgarny sposób skomentował zagranie przeciwnika i reakcję sędziego, po czym zobaczył bezpośrednią czerwoną kartkę. W całym spotkaniu w sumie sędzia pokazał pięć żółtych kartek (tylko jedną za faul) i dwie czerwone.

Kolorytu spotkaniu nadali także goście, którzy w spotkaniu wystąpili w... pomarańczowych koszulkach w barwach z herbem Holenderskiego Związku Piłki Nożnej.

Wracając do meczu, pół godziny po rozpoczęciu spotkania Chemik stracił pierwszego gola. Po zamieszaniu przed bramką i nieporozumieniu między bramkarzem Chemika a obrońcami, Daniel Studziński silnym strzałem umieścił piłkę pod poprzeczką. Również drugi gol dla Arkonii wynikał z błędu defensywy. W 35 minucie do piąstkowania wyszedł Piotr Rusek, jednak nie zdążył wrócić na linię i dostał piłkę „za kołnierz”.

Po przerwie sędzia spotkania pokazał już tylko jedną żółtą kartkę, za to po raz drugi musiał wyciągać czerwoną. Najpierw jednak padł gol dla Arkonii. W 60 minucie po dośrodkowaniu Piotra Wilkockiego Daniel Studzinski głową skierował piłkę w okienko bramki. Kilka minut później z boiska wyleciał jeden piłkarzy gości. Po faulu Pawła Grzegorczyka asystujący przy bramce Wilkocki uderzył zawodnika Chemika w tył głowy za co obejrzał czerwoną kartkę. Zawodnik Arkonii po tym usiłował jeszcze na boisku zarządzić dogrywkę z Grzegorczykiem jednak został powstrzymany przez kolegów z boiska i resztę spotkania oglądał już w pewnej odległości od boiska.

Grając w 10 oba zespoły nie stworzyły już żadnych bramkowych akcji i wynik spotkania nie uległ już zmianie.