Kotwica przegrywa w Słupsku
autor: e-kg.plKotwica Kołobrzeg w trzecim meczu play-off przegrała na wyjeździe z Energą Czarni Słupsk 83:72 (27:18, 18:20, 23:19, 15:15).
W zespole z Kołobrzegu zabrakło kontuzjowanego Kevina Hamiltona, którego godnie zastąpił 20-letni Dawid Bręk. Wychowanek Kotwicy rozegrał w dzisiejszym meczu 32 minuty i zdobył 4 punkty. Ponadto zanotował 3 zbiórki, 5 asyst i 2 przechwyty. Trener Sebastian Machowski, pod nieobecność kontuzjowanego Hamiltona, dał dziś pograć także pozostałym juniorom. Każdy z nich zaprezentował się z pozytywnej strony.
Można powiedzieć, że gospodarze wygrali dzięki rzutom za 3 punkty. Trafili ich aż czternaście, przy ośmiu 'trójkach' kołobrzeżan. Szczególnie w tym elemencie nękali naszych koszykarzy Demetric Bennett, Marcin Sroka i Mateo Kedzo.

W pierwszej kwarcie słupszczanie osiągnęli kilka punktów przewagi i to zadecydowało w dużej mierze o ich sukcesie. Kotwica nie poddała się i z każdą minutą odrabiała straty. W trzeciej kwarcie waleczni 'Czarodzieje z Wydm' doprowadzili do remisu 51:51, ale gospodarze natychmiast trafili kilka 'trójek' i znów odskoczyli na kilka punktów. Kołobrzeżanie grali ambitnie, ale nie udało im się drugi raz dogonić rywali. W końcówce, gdy było wiadomo, że Czarni odniosą zwycięstwo, szansę pokazania się otrzymali juniorzy.Ostatecznie gospodarze wygrali różnicą jedenastu punktów i przed jutrzejszym, czwartym pojedynkiem są w dużo lepszej sytuacji niż Kotwica. Tym bardziej, że nie wiadomo, czy będzie mógł zagrać nieobecny dziś Kevin Hamilton. Kołobrzescy kibice liczą na zwycięstwo i choć nie będzie łatwo, zawodnicy na pewno powalczą o jak najlepszy wynik.

Czarni: D.Bennett 21 (3), M.Sroka 16 (4), M.Kedzo 13 (3), B.Bakić 8 (2), P.Leończyk 7, P.Malesa 6 (2), C.Booker 4, O.Barlett 4, M.Cesnauskis 2, A.Burks 2, M.Dutkiewicz 0, H.Pabian 0.
Kotwica: S.Barrett 18 (3), P.Kikowski 18 (3), D.Przybyszewski 13 (1), P.Stelmach 6 (1), T.Cielebąk 6, D.Bręk 4, S.Rduch 3, B.Matys 2, W.Złoty 2.
źródło: własne / e-kg.pl