piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Udane rozpoczęcie ligi
W niedzielę, 29 marca na dobre rozpoczęły się rozgrywki ligowe młodszych juniorów okręgówki. Pierwszym rywalem Floty była Korona Stuchowo, z którą pierwszy mecz gospodarze przegrali 1-4. Młodzi zawodnicy Floty byli tym bardziej zmotywowani, że był to ich pierwszy ligowy mecz z trenerem Tomaszem Błotnym, do tego od kilku miesięcy nie wygrali żadnego spotkania w lidze. Od pierwszego gwizdka Flota chciała pokazać, że łatwo nie oddadzą trzech punktów. Jednak to goście od razu przystąpili do ataku, na całe szczęście akcje kończyły się niecelnym strzałem bądź stratą piłki. Zadanie gospodarzom znacznie ułatwiła w 25 minucie czerwona kartka za niesportowe zachowanie dla zawodnika ze Stuchowa. W 29 minucie Ninca po indywidualnej akcji trafił w słupek, piłka wpadła pod nogi Grabowskiego, który również trafił w słupek, a dopiero Han trafił do bramki. Goście od razu rzucili się do odrabiania strat. W 30 minucie po szybkim wykonaniu rzutu rożnego, zawodnik Korony strzelił pod poprzeczkę, bramkarzowi zabrakło kilku centymetrów do jej wybicia i piłka wpadła do siatki.
W 40 minucie, po jednym z kilku stałych fragmentów gry, które po czerwonej kartce były jedynym zagrożeniem, zawodnik gości dorzucił piłkę z 40 metrów w pole karne, gdzie nieporozumienie bramkarza z juniorem Floty II wykorzystał zawodnik Stuchowa, który strzałem głową zdobył prowadzenie dla gości. W trakcie przerwy zawodnicy Floty usłyszeli ostre, ale przy tym mobilizujące słowa od trenera i z całkiem innym nastawieniem wyszli na drugą część spotkania. Uspokoili grę, nie grali chaotycznie, stwarzali sytuacje pod bramką gości. W 57 minucie spotkania w polu karnym sfaulowany został Han, a karnego na bramkę zamienił Kowalczyk. Dwie minuty później pięknym strzałem z około 30 metrów zwycięską bramkę zdobył Górski. Do końca spotkania Stuchowo próbowało zdobyć bramkę na remis, jednak nie było sposobu na obronę Floty. Grali chaotycznie, tracili piłkę w łatwy sposób i tylko dzięki grze obronnej nie stracili bramki. W 78 minucie drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę dostał kolejny zawodnik Stuchowa, przez co osłabiony zespół praktycznie przestał atakować i skupił się na obronie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i dzięki temu Flota przełamała impas miesięcy bez wygranej. Po meczu trener pochwalił cały zespół za ambicję i zaangażowanie oraz za to, że z niekorzystnego wyniku potrafiliśmy wyjść na prowadzenie i je utrzymać.

Następny mecz juniorów młodszych w przyszły weekend z Chemikiem w Policach o godzinie 13:30.
źródło: flota.swinoujscie.com.pl