autor: paulinus21 marca 2009 roku na 'Polanie Harcerzy' poznańskiej Malty odbyły się po raz kolejny Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych. Zapowiadało się na 'czarną' sobotę dla zawodników naszego województwa, ale okazało się, że nie było tak tragicznie. Wśród Młodzików pięcioro zawodników zameldowało się na medalowych pozycjach. Jedyne zwycięstwo odniósł w biegu na 3000 metrów zawodnik MKS Olimp Łobez Krzysztof Kraus. Drugie miejsca zajęli: Wojciech Piwowarczyk (Spartakus Pyrzyce) w tym samym biegu oraz w biegu na 1500 metrów Agata Perłowska (Jedynka Szczecinek). Brązowe medale zdobyli: zawodniczka Sztormu Kołobrzeg Urszula Bukowska w biegu na 1500 metrów oraz Krystian Bonowicz (Wieża Postomino). W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Hermes Gryfino - 18 punktów, chociaż nie zdobył żadnego medalu. Piąte miejsce zajął Sztorm Kołobrzeg - 10 punktów. Ogółem nasze województwo wywalczyło 63 punkty a Wielkopolska punktów 109.
Juniorzy młodsi walczyli o awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Udało się to tylko 14 zawodnikom naszego województwa (na 48 miejsc). Dobrze, że mamy prawo wysłać na te zawody dodatkowo 5 zawodników. O punkty na OOM będzie jednak bardzo ciężko. Tylko dwie zawodniczki z naszego województwa stanęły na podium: Małgorzata Hołub (Bałtyk Koszalin) - druga w biegu na 2000 metrów oraz Paulina Baran (Pomorze Stargard) - trzecia w biegu na 3000 metrów.