piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
Zwycięstwo gospodarzy
autor: me09.02.2009 r. w Łobżenicy rozegrane zostały eliminacje do Halowych Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Piłce Nożnej. Oprócz gospodarza turnieju do rywalizacji przystąpiły jeszcze: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Rewala oraz nasza reprezentacja. Mecze rozgrywane były systemem 'każdy każdym' 2 razy 12 minut. W inauguracyjnym meczu naprzeciw siebie stanęły drużyny z Łobżenicy oraz Rewala.
Mecz rozpoczął się od nieoczekiwanego prowadzenia zawodników znad morza. Ambitnie walcząca drużyna gospodarzy jednak nie pozwoliła drużynie z Rewala długo nacieszyć się prowadzeniem. Niesiona gorącym dopingiem licznie zgromadzonej publiczności szybko wyrównała. Urażona stratą bramki szybko strzeliła kolejne bramki i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6:1.

W drugim meczu zagrały ze sobą zespoły z Renic oraz Rewala. Faworytem tego pojedynku był nasz zespół. Niestety pojedynek ten rozpoczęliśmy bardzo sennie i już po kilku minutach przegrywaliśmy 0:2. Drobne korekty w ustawieniu zespołu przeprowadzone przez trenera Tomasza Kozłowskiego pozwoliły na odrobienie strat. Tuż przed przerwą udało się strzelić bramkę dającą nam prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca meczu. Ostatecznie ogrywamy rywala z Rewala 6:3.

O zwycięstwie w eliminacjach miał więc zadecydować ostatni mecz pomiędzy Łobżenicą a Renicami. W hali panował wspaniały piłkarski nastrój, słychać było śpiewy, trąbki a nawet syreny. Wrzawa trochę sparaliżowała naszych zawodników. Gospodarze bardzo łatwo wyszli na prowadzenie 3:0. Bramka kontaktowa strzelona przez Sebastiana Gosa dawała nam jeszcze nadzieję. Niestety jeszcze przed przerwą drużynie z wielkopolski udało się strzelić jeszcze dwie bramki. Po przerwie nasz zespół nie mając nic do stracenia ruszył do odrabiania strat. Niestety udało nam się strzelić jedną bramkę. Wynik mógłby wyglądać inaczej, gdyby Denis Sidorczuk celnie trafił do pustej bramki. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 5:2 i to oni wystąpią w finale rozgrywanym w Babimoście. Gratulujemy zwycięstwa !!!!