inne / Zima z Ligowiec.net
inne / Zima z Ligowiec.net -
Zima z Ligowiec.net: Przystanek Goleniów na plus dla ZUKa
autor: katuPunktualnie o godzinie 10 w hali w Goleniowie rozpoczął się mecz inaugurujący kolejny turniej z serii Zima z Ligowiec.net. W grupie A drużyna gospodarzy - Biuro Rachunkowe pokonała OHP Szczecin 3:1. W drugim meczu zadebiutowała drużyna naszego portalu Kond-bud Ligowiec.net zwyciężając 4:2 z weteranem naszej zimowej zabawy - Euro Klinkierem. Początek meczu nie zapowiadał zwycięstwa ligowców. Euro Klinkier pierwszą bramkę zdobył zaledwie po 10 sekundach trwania spotkania! Nasza załoga nie poddała się i ambitnie wywalczyła zwycięstwo. Emocje dopiero się zaczynały. Klasę na hali w Goleniowie pokazał szczeciński Steed pokonując bramkarza West Coast aż 10 razy. W powietrzu wisiał sportowy duch walki i rywalizacji. Nie brakowało również zabawnych sytuacji - jak omyłkowe zamknięcie w szatni jednego z zawodników Instal Plus przez OHPowców;)
Mecze grupowe przyniosły wiele niespodzianek i szybkich zwrotów akcji. Po pierwszym zwycięstwie Kond-Bud Ligowiec.net sromotnie przegrał z OHP 0:6, a West Coast uległ Instalowi 0:4. Pewnie do awansu dążyła drużyna ZUK Jagoda wygrywając z Instalem i Steedem. W spotkaniu OHP z Euro Klinkierem nie zabrakło emocji ani.. dopingu. Obu drużynom nie można odmówić ambicji i woli walki.

W ostatnim swoim meczu West Coast rozgrywanym z ZUK Jagoda, zdobył jedyną bramkę w tym turnieju, która wywołała gromkie brawa. ZUK wyraźnie pozwolił rywalowi pograć mając pewne miejsce w półfinale. Na trybuna słychać było gromkie - 'West Coast'. Gdy piłkarze West Coast się rozegrali jagodzianie z Zuka ukrócili w końcówce poczynania rywali i zakończyli mecz wynikiem 1:4.

Po fazie grupowej do domu pojechały cztery drużyny - Kond-Bud Ligowiec.net, Euro Klinkier, West Coast oraz Instal Plus. Reszta zaczęła walkę o puchar. Pierwszy półfinał rozgrywały drużyny OHP SzczecinZUK Jagoda. Do przerwy prowadzili piłkarze ZUKa po golu Marka Hermarowicza. OHPowcy zmobilizowali się po gwizdku sędziego rozpoczynającym drugą połowę. Wyrównującą bramkę zdobył Łukasz Czerwiński. W regulaminowym czasie gry nie doszło do rozstrzygnięcia. Sędzia zarządził karne. Obie drużyny stanęły razem tworząc krąg. Po zaciętej i wyrównanej walce nerwów zwyciężył ZUK 2:1. Drugi półfinał to Biuro Rachunkowe kontra Steed. I tu poziom był wyrównany. Wynik otworzył w pierwszej minucie spotkania Bartek Paszkowski zdobywając pierwszą bramkę dla Biura. Odpowiedział mu Mateusz Chlibyk. Do przerwy remis 1:1. W drugiej połowie obie drużyny często były nagradzane brawami. Ambicji, którą pokazali na hali w Goleniowie, mogli by się uczyć od nich niejedni ligowi zawodnicy. Bramkę na 2:1 dla Biura zdobywa Piotr Winogrodzki. Po tym golu temperatura tego spotkania rosła z minuty na minutę. Piłkarze Steeda robili wszystko by doprowadzić do wyrównania. Ich rywale grali znakomicie i nie popełniali błędów. Ostatecznie Biuro Rachunkowe utrzymało korzystny dla siebie wynik i to tę drużynę oglądaliśmy w finale.

Po chwili przerwy na złapanie oddechu w meczu o 3 miejsce zmierzyły się dwie najbardziej waleczne drużyny turnieju - SteedOHP Szczecin. Spotkanie było równie emocjonujące co zakończone przed chwilą. Bramek obejrzeliśmy jednak więcej. Worek z bramkami otworzył Mateusz Chlibyk zdobywając prowadzenie dla Steedu. Szybko posypały się kolejne bramki dla tej drużyny - Bodysa i ponownie Chlibyka. OHP nie poddało się tak łatwo. Piłkarze ze Szczecina ze wszystkich sił starali się odrobić straty. Ten ambitny plan udało im się osiągnąć - bramki Hornickiego i Skibińskiego. I na tablicy wynik 3:3. Sprawa zwycięstwa znów stała się otwarta. Przysłowiowym gwoździem do trumny OHP była bramka Treli, który ustanowił wynik meczu na 3:4 dla Steedu.

W finale stanęły na przeciw siebie dwie równorzędne drużyny. Trudno było przed końcowym gwizdkiem sędziego wskazać faworyta tego pojedynku. Pierwszy skuteczny atak przeprowadziło Biuro, a strzelcem gola był Hubert Pędziwiatr. Chwilę później dzięki celnemu strzałowi Grzegorza Muzyki był już remis. Trzeba wspomnieć, iż Grzegorz grał w tym meczu iście śpiewająco, stwarzając wiele groźnych sytuacji i zdobywają dwie bramki. Akcje rozgrywane były bardzo szybko. Przy stanie 2:2 zgromadzona publiczność już nie umiała zgadnąć kto będzie zwycięzcą. Wtedy ZUK przycisnął nieco swojego rywala i szybko zrobiło się już 4:2. Biuro dzielnie się nie poddawało. Na 4:3 strzelił jeszcze kapitan zespołu - Tomasz Trosko. Takim wynikiem zakończył się finał.

Później już tylko zostało uroczyście zakończyć zawody. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, cztery pierwsze puchary. Wręczono również nagrody indywidualne. Nagrody, puchary oraz dyplomy wręczyli Magdalena Lisowska i Paweł Kloskowski z Ligowiec.net oraz Prezes MKS Ina Goleniów Jerzy Dudzik. Królem strzelców czwartego turnieju serii Zima z Ligowiec.net został Mateusz Chlibyk ze Steedu. Najlepszym zawodnikiem został wybrany jego drużynowy kolega - Jacek Bodys, a najlepszym bramkarze w Goleniowie był Marcin Piorun z OHP Szczecin. Sponsorem nagród w turniejach Zima z Ligowiec.net jest firma Sportgryf. Partnerami zawodów jest Coca - Cola i Home.pl.