inne / pływanie
inne / pływanie -
Dwa złota i brąz
autor: Krzysztof Grzeszkowiak /KoGut/W drugim dniu rywalizacji pływaków w Zimowych Mistrzostwach Polski do lat 13 i 14 trzy medale zdobyli reprezentanci naszego regionu. Dzisiaj lepiej poradzili sobie czternastolatkowie (Gorzów Wlkp). Na najwyższym stopniu podium stanął Alexander Błochowiak ze Skalara Słupsk (50m grzbiet) oraz zdobywający już trzeci swój medal na tych zawodach a pierwszy złoty Mateusz Kobus (200m klasyk).

W Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizują natomiast trzynastolatkowie. Na tamtejszej pływalni trzecie miejsce w wyścigu na 100m klasykiem wywalczyła Magdalena Lesner (MKP Szczecin). Dwukrotnie tuż za podium finały kończył wczorajszy medalista Szymon Rykaczewski (200m zmienny, 100m klasyk) ze Znicza Koszalin. W tym drugim wyścigu na piątym miejscu uplasował się Marcin Hulbój (Wodnik Police).