piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
Salos wygrywa turniej Orlików

Drużyna Salosu Szczecin wygrała II Międzywojewódzki Turniej Orlików o puchar Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego. Turniej ten zgromadził na starcie osiem ekip rocznika 1999 podzielonych na dwie grupy. Salos Szczecin w grupie B zajął drugie miejsce i  awansował do półfinału. W drodze do nich uzyskał następujące rezultaty:

Salos-UKP Zielona Góra II 3:1 (bramki: Ditmar, Smarc, Kalenik)

Salos-Warta Poznań 2:4 (bramki: Mielnicki 2)

Salos-Junior Różanki 1:0 (bramki: Litwiński)

W półfinale czekał na drużynę ze Szczecina zwycięzca grupy A, UKP Zielona Góra I. Po emocjonującym pojedynku zwyciężył Salos, po dwóch bramkach bardzo dobrze grającego tego dnia Oskara Kalenika.

Salos - UKP Zielona Góra 2:0 (bramki: Kalenik 2)

W finale szczecinianie spotkali się z dobrym znajomym z grupy Wartą Poznań i żądni rewanżu przystąpili do meczu. Początek należał do Salosu. Wynik otworzył Hubert Machowicz w 3 minucie, a na 2:0 w 8 min podwyższył Bartek Litwiński. Na przerwę schodziliśmy jednak z bramką straconą do szatni gdyż Warta strzeliła kontaktowego gola.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Salosu i Machowicza, który nie dał szans bramkarzowi Warty. 3:1 do końca 7 min i wydaje się, że Salos wygra to spotkanie. Niestety 4 min przed końcem poznaniacy strzelają ładną bramkę. 3:2 na 3 minuty przed końcem spotkania i nerwowa atmosfera na boisku. Zawodnicy Warty atakują ze zdwojona siłą jednak na posterunku jest bramkarz Salosu Maciej Palonka, który broni w nieprawdopodobnych sytuacjach. Końcowa syrena i młodzi szczecinianie wykonują taniec radości.

Salos – Warta Poznań 3:2 (bramki: Machowicz, Litwiński, Machowicz)

W składzie zwycięzców wystąpili: Maciej Pawlonka, Bartek Litwiński, Bartek Mielnicki, Rafał Smarc, Oskar Kalenik, Hubert Machowicz, Kamil Ditmar, Mateusz Rzuchowski, Michał Lachowski, Michał Walczak, Dawid Schmidt.

Salos został wyróżniony też nagrodą indywidualną a zdobył ją Maciej Palonka – uznany jednogłośnie przez trenerów najlepszym bramkarzem turnieju. Końcowa klasyfikacja turnieju: