piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet -
Kolejne ważne punkty Politechniki

W koszalińskiej Hali Gwardii, AZS Politechnika podejmowała chorzowski Ruch. Po zaciętej końcówce akademiczki wygrały 26:24 (15:10) i tym sposobem zainkasował kolejne dwa punkty.

Koszalinianki od początku przejęły inicjatywę, prowadząc różnicą kilku bramek, co spowodowało, że trener Waldemar Szafulski dał pograć na co dzień drugiej bramkarce - Agnieszce Kwiecień, a ta odpłaciła się kilkoma dobrymi interwencjami. Gospodynie oprócz skutecznej gry zaprezentowały swoje nieprzeciętne umiejętności techniczne, a przysłowiową wisienką na torcie stał się rzut na 10:6 dla AZS-u, kiedy to jedna z zawodniczek podała, do odwróconej tyłem do bramki Joanny Chmiel, a ta bez zastanowienia rzuciła nawet nie odwracając się do bramki. Z pewnością jest to bramka, która można nazwać akcją całego sezonu !. Do przerwy gospodynie powiększyły jeszcze swoją przewagę do pięciu trafień i tym samym do przerwy wygrywały 15:10. W przerwie tradycyjnie rozlosowano kilka nagród dla nabywców biletów oraz wystąpiła Koszalińska Grupa Akrobatyczna.

Po przerwie AZS Politechnika Koszalin jeszcze powiększyła, tą wyraźną przewagę do siedmiu punktów i mogło, by się rzec, że wszystko w tym meczu jest już raczej przesądzone. Nic bardziej mylnego - otóż przyjezdne z minuty na minutę odrabiały stratę. Ostatecznie, to jednak AZS okazał się zespołem lepszym i bez wahania można stwierdzić, że w pełni zasłużył na to zwycięstwo. Najskuteczniejszą wśród miejscowych była zdobywczyni ośmiu bramek Joanna Dworaczek. Z kolei w drużynie przyjezdnych najczęściej w meczowym protokole notowane było nazwisko Edyty Grudki, autorki siedmiu trafień.

Kolejne spotkanie Akademiczki rozegrają już w przyszłą sobotę, ponownie przed własną publicznością (początek 17.00). Za rywala tego dnia będą miały zespół wicelidera Piotrcovii Piotrków Trybunalski, w którym będzie trzeba uważać na Kingę Polonez, która w spotkaniu z beniaminkiem z Warszawy zdobyła 16 bramek, co jest klubowym rekordem zespołu z Piotrkowa Trybunalskiego....

AZS: Łącz, Kwiecień - Dworaczek 8, Skipor 5, Chmiel 4, Szostakowska 2, Jarzyna 2, Zienkiewicz-Janikowska 2, Szafulska 2, Leśkiewicz 1, Kobyłecka, Cieśla, Borowska, Goraj.

Ruch: Wasiuk, Wąż - Grudka 7, Radoszewska 6, Samsel 4, Lesik 3, Lanuszny 2, Maron 1, Rzeszutek 1, Wawrzyńczyk, Kopala.
źródło: własne/arti15