Bohater Kikowski!
autor: kotwica.kolobrzeg.pl
Trzy sekundy do końca dogrywki. Polonia prowadzi z Kotwicą 82:81. Kibice na trybunach świętują kolejną wygraną "Czarnych Koszul". Kołobrzeżanie wznawiają grę. Piłkę otrzymuje Paweł Kikowski i równo z syreną trafia za trzy punkty uciszając miejscowych fanów! Tak wyglądały ostatnie fragmenty tego niezwykle dramatycznego meczu. Kotwica Kołobrzeg pokonała Polonię Warszawa 84:82 odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla podopiecznych Sebastiana Machowskiego. Od początku w Hali Koło rządzili goście, którzy głównie dzięki fantastycznej skuteczności z dystansu szybko objęli kilkunastopunktowe prowadzenie. Polonia nie mogła znaleźć sposobu na grę przyjezdnych i w połowie drugiej kwarty przewaga kołobrzeżan wynosiła już 20 punktów. Dopiero wtedy obudzili się gospodarze.
11 punktów z rzędu uspokoiło nieco kibiców zgromadzonych na trybunach. Ostatecznie na przerwę Kotwica schodziła z prowadzeniem 44:34. W trzeciej kwarcie gospodarze dalej odrabiali straty i już po kilku minutach po raz pierwszy objęli prowadzenie 50:49. Od tej pory mecz był bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać większej przewagi. W połowie ostatniej kwarty z powodu piątego faulu plac gry musiał opuścić podstawowy rozgrywający w kołobrzeskiej ekipie Kevin Hamilton i wydawało się, że rozpędzeni gospodarze dowiozą zwycięstwo do końca. Dwie "trójki" Tomasza Cielebąka oraz celny rzut w końcówce Drew Naymicka doprowadziły do dogrywki. Bohaterem dodatkowego czasu został Paweł Kikowski, jednak zanim do tego doszło obie drużyny kilkakrotnie wymieniły się na prowadzeniu. Przy wyniku 81:80 dla Kotwicy dwa rzuty wolne wykorzystał Kevin Johnson. Do końca zostały 3 sekundy i to Polonia była bliższa zwycięstwa. W ostatniej sekundzie jednak "Kiko" popisał się fantastycznym rzutem za 3 punkty i Kotwica jako pierwsza w tym sezonie wywiozła dwa punkty z warszawskiej Hali Koło.

Wygrana ta dała kołobrzeżanom awans na trzecie miejsce w tabeli i bardzo dobrą sytuację przed kolejnymi meczami. W tym roku nasz zespół czekają jeszcze trzy spotkania. Do Kołobrzegu zawitają Sportino Inowrocław oraz Victoria Górnik Wałbrzych, a na wyjeździe "Czarodzieje z Wydm" zagrają z Anwilem Włocławek. Patrząc na dotychczasowy przebieg rozgrywek pojawia się realna szansa na komplet zwycięstw i na zakończenie roku na pozycji wicelidera rozgrywek.