piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet -
Dreszczowiec dla koszalinianek

Po bardzo zaciętym środowym spotkaniu, podopieczne Waldemara Szafulskiego na swoim parkiecie pokonały wicemistrzynie Polski z zeszłego sezonu, AZF AWFiS Dablex Gdańsk.

Początek spotkanie nie układał się po myśli koszalinianek. Już w 4 minucie meczu przyjezdne dowodzone przez Jerzego Cieplińskiego prowadziły trzema bramkami (5:2), a niezawodna wydawała się leworęczna rozgrywająca akademiczek z Gdańska Yevheniya Knoroz, która w tak krótkim czasie aż trzykrotnie pokonała Iwonę Łącz. Jednak koszalinianki jakby obudziły się z letargu i zmniejszyły stratę do jednego trafienia (w 7. min 4:5). Od tej pory mecz był niezwykle zacięty. Trudno było wskazać zespół, który zwycięży, bowiem obie drużyny grały „bramka za bramkę”. Dopiero w 20. min podopiecznym Waldemara Szafulskiego udało się wyjść na prowadzenie 9:8, a chwilę później z rzutu karnego prowadzenie powiększyła Dorota Skipor.
Wówczas w szeregach gdańskiego AZS nastąpiła ogromna mobilizacja. Zdobywając pięć bramek pod rząd to szczypiornistki z Trójmiasta były bliżej zwycięstwa. Jedynie Iwona Szafulska w tej części gry zdołała jeszcze pokonać dobrze dysponowaną Patrycję Mikszto, a pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 12:14.

Początek drugiej połowy to błędy zarówno z jednej jak i z drugiej strony, trochę chaosu i ponownie „bramka za bramkę”. W 37. min Ewa Jarzyna nie wykorzystała rzutu karnego, co, jak się okazało kilka minut później, było bodźcem dla koszalińskiego AZS, który rzucił się do odrabiania strat. Kolejno trafiały dwukrotnie Szafulska oraz Joanna Dworaczyk, a także po razie Joanna Chmiel i Marta Goraj. Wtedy kibice przecierali oczy ze zdziwienia. Podmęczony zespół AZS Politechniki Koszalińskiej uległ metamorfozie, odzyskał świeżość, a na tablicy świetlnej widniał wynik 21:19. Jednak to nie był koniec emocji w hali Gwardii. Zdeterminowane podopieczne Jerzego Cieplińskiego już sześć minut później wyszły na minimalne prowadzenie 20:21. Ostatni zryw gdańszczanek był krótkotrwały, dobrze dysponowana Iwona Łącz broniła również stuprocentowe sytuacje. Wynik meczu na 26:25 ustaliła Patrycja Kulwińska.

W najbliższą sobotę, 15.11.br, koszalinianki udadzą się na mecz do Słupska, gdzie o godzinie 12 podejmą tamtejszą Słupię.

AZS Politechnika – Dablex AZS AWFiS 26:25 (12:14)

Politechnika: Łącz, Kwiecień – Zaniewska 2, Szostakowska 1, Kobyłecka 2, Jarzyna, Dworaczyk 6, Skipor 4, Cieśla, Goraj 4, Zienkiewicz-Janikowska, Chmiel 2, Szafulska 4, Leśkiewicz

Dablex: Sadowska, Mikszto – Knoroz 8, Białek, Kowalewska 3, Sawicka 4, Kordunowska, Koniuszaniec 1, Kulwińska 4, Szwed 4, Wojtas, Mielczewska, Malich, Taczyńska 1
źródło: azs.politechnika.koszalin.pl/