Zdecydowały ostatnie sekundy meczu

Kotwica Kołobrzeg odniosła swoje czwarte zwycięstwo pokonując tym razem PBG Basket Poznań 85:82 (28:21, 21:18, 21:19, 15:24).

Spotkanie było niezwykle ciekawe i dramatyczne. Nasi koszykarze przez trzy kwarty całkowicie kontrolowali wynik spotkania. W ostatniej jednak odsłonie stracili koncentrację, co wykorzystali poznaniacy. Podopieczni Eugeniusza Kijewskiego błyskawicznie odrobili wszystkie straty. O losach spotkania zdecydowały ostatnie sekundy. Piłkę zebrał Kanadyjczyk Sefton Barrett, który został sfaulowany przez Szawarskiego (piąte przewinienie). Trafiając dwa wolne ustalił wynik meczu na 85:82. Swoją szansę na dogrywkę mieli jeszcze goście, ale po zasłonie swój rzut nie trafił były zawodnik Kotwicy - Rafał Bigus.
KOTWICA KOŁOBRZEG - PBG BASKET POZNAŃ 85:82 (28:21, 21:18, 21:19, 15:24)