Trzecia wygrana

Głównie dzięki bardzo dobrej pierwszej kwarcie Kotwica Kołobrzeg pokonała Polonię Warszawa 69:57 i odniosła trzecią wygraną w lidze.

Najwięcej punktów w zespole "Czarodziejów z Wydm" zdobył Kevin Hamilton. W drużynie gości brylował Tommy Adams, zdobywca osiemnastu punktów.

W pierwszej części meczu Kotwica szybko osiągnęła 10-punktową przewagę, której nie oddała już do końca. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:14 dla kołobrzeżan, a w kolejnej podopieczni Sebastiana Machowskiego powiększyli przewagę do 13 punktów. Trzecia część to dobra gra Tommy'ego Adamsa, dzięki której goście odrobili nieco straty z pierwszej połowy, jednak ostatnie słowo należało do Kotwicy, która ostatecznie zwyciężyła różnicą 12 punktów.
Kolejnym rywalem naszej drużyny będzie BASCO Śląsk Wrocław, który co prawda nie zaliczył udanego ligowego startu, ale dziś odniósł zwycięstwo w Jarosławiu i wcale nie musi być łatwym przeciwnikiem dla Kotwicy. Mecz odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 19 w hali sportowej w Brzegu Dolnym, gdzie swoje mecze rozgrywa zespół z Wrocławia.

Kotwica Kołobrzeg - Polonia Warszawa 69:57 (22:14, 19:14, 13:19, 15:10)

KOTWICA: K. Hamilton 14 (1x3), J. Mills 11 (3), T. Cielebąk 10 (2), S. Barrett 9, D. Naymick 9, B. Crone 6 (2), P. Kikowski 6 (2), D. Bręk 2, P. Stelmach 2, S. Rduch, D. Przybyszewski.

POLONIA: T. Adams 18 (3), M. Ansley 15, P. Frasunkiewicz 8 (2), M. Bacik 5, G. Harrington 4, K. Johnson 4, K. Łączyński 3, D. Aziewicz, H. Radke, M. Przybylski.
źródło: gazetakolobrzeg.pl / Tomasz Kwia