piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Świt zwycięża Spartan
Pierwsza sobota września to kolejna seria zmagań drużyn o mistrzostwo V ligi szczecińskiej, a w niej Świt Skolwin zmierzył się na własnym stadionie z jednym z beniaminków rozgrywek - Spartą Węgorzyno.

Od pierwszych minut lekką przewagę uzyskali podopieczni Jacka Chyły, którzy już w pierwszej akcji meczu mogli objąć prowadzenie. Zawodnicy ze Skolwina dobrze radzili sobie z atakami gości, a przy tym sami często przenosili ciężar gry w okolice pola karnego rywali. W 10 minucie po indywidualnej akcji na strzał zza pola karnego zdecydował się Tomasz Danikiewicz i Świt objął prowadzenie. Warto dodać, że to już trzecia bramka popularnego „Trupka” w obecnych rozgrywkach. Kilka chwil później ten sam zawodnik ponownie był bliski zaskoczenia bramkarza Sparty, jednak ten sparował piłkę na rzut rożny. Następnie po ładnej akcji Pawła Paszkowicza, w sytuacji strzeleckiej znalazł się Piotr Łoziński, niestety jego strzał był niecelny. Kolejna okazją do podwyższenia wyniku był rzut wolny podyktowany za faul na wychodzącym na czystą pozycję Pawle Paszkowiczu, do piłki podszedł kapitan Dumy Skolwina, jednak golkeaper Spartan wyczuł jego intencje.
Kilka chwil później za sprawą jednego z obrońców, goście nieomal sami nie strzelili sobie drugiej bramki, jednak na posterunku był Grzegorz Ciołek. Świtowcy nieustannie starali się zagrażać bramce drużyny z Węgorzyna, a ta ograniczała się głównie do kontrataków z wykorzystaniem doświadczonego Wojciecha Klisia, te jednak były skutecznie rozmontowywane przez defensywę niebiesko-białych, bądź kończyły się niecelnymi strzałami. Po upływie kolejnych minut znakomitej okazji do zdobycia drugiej bramki dla Świtu nie wykorzystał Rafał Zieliński, który niecelnie strzelał głową, po bardzo mocnym dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska. Tuż przed końcem pierwszej części spotkania przez błąd w kryciu Szymona Kufla, przyjezdni mogli doprowadzić do wyrównania, jednak dobrą interwencją popisał się Mateusz Kopociński, który obronił strzał pomocnika Sparty. Po pierwszej części gry po mimo licznych okazji bramkowych dla gospodarzy, utrzymało się skromne prowadzenie 1:0.

Na początku drugiej odsłony, piłkarze z Węgorzyna próbowali szybko zdobyć bramkę, jednak Skolwinianie nie dali się zaskoczyć i po upływie kilku minut ponownie zaczęli kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Po jednej z akcji ofensywnych Tomasz Danikiewicz dograł do nie pilnowanego Aleksandra Kühla, a ten strzałem lewa nogą podwyższył na 2:0. Od tej pory rozpoczęła się prawdziwa ofensywa na bramkę przyjezdnych. Bliski umieszczenia piłki w siatce był Paweł Paszkowicz, jednak jego strzały padały łupem bramkarza. Groźnie strzelali również Bartosz Kutko i Marcin Garlej, którzy wykończyli ładne akcje całego zespołu, za które Świtowcy zebrali gromkie brawa od publiczności. W końcu w 78 minucie lewą stroną boiska przedarł się dynamicznym rajdem wprowadzony Sebastian Sobczak, który oszukał defensywę rywali i zdobył swoje premierowe trafienie w barwach pierwszego zespołu. Po mimo trzybramkowego prowadzenia gospodarze nadal nacierali, głównie za sprawą młodego Marcina Garleja i debiutującego w barwach Świtu Jarosława Bieleckiego, jednak Grzegorz Ciołek nie dał się już zaskoczyć i rezultat nie uległ zmianie już do ostatniego gwizdka arbitra.

Podopieczni Jacka Chyły odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo, które było uwieńczeniem całkiem niezłej gry w wykonaniu skolwińskiej jedenastki. Dzięki tej wygranej Świtowcy mają na swoim koncie 7 punktów w czterech meczach przez co awansowali w ligowej klasyfikacji na szóstą pozycję.

Warto również wspomnieć o zawodnikach drużyny Juniorów skolwińskiego Klubu, którzy po bramkach Tomasza Skweresa (dwóch), Sebastiana Sobczaka, Sebastiana PyrczakaDawida Jankowskiego pokonali rówieśników z Węgorzyna 5:0, odnosząc tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu w obecnych rozgrywkach. Dzięki temu podopieczni trenera Mariusza Pikuły plasują się obecnie na trzecim miejscu w tabeli.

Świt Skolwin - Sparta Węgorzyno 3:0(1:0)

bramki: T.Danikiewicz 10', A.Kühl 58', S.Sobczak 78'

Widzów: ok. 100

Skład Świtu: Mateusz Kopociński - Rafał Zieliński, Piotr Jakimowicz, Mariusz Pikuła, Piotr Łoziński - Szymon Kufel (67' Sebastian Sobczak), Tomasz Danikiewicz ©, Bartosz Kutko (85' Jarosław Bielawski), Marcin Garlej - Paweł Paszkowicz, Aleksander Kühl (89' Paweł Adamczak).