inne / pływanie
inne / pływanie -
Dwa złota, srebro, trzy minima i rekord Polski
autor: chasePływacy MKP Szczecin, podczas trzeciego dnia odbywających się w Gorzowie Wielkopolskim - Zimowych Mistrzostw Polski powiększyli swój dorobek medalowy.

Tytuł mistrzyni Polski na dystansie 200 metrów stylem zmiennym wywalczyła Katarzyna Baranowska. Szczecinianka uzyskując czas 2:13.33 poprawiła swój dotychczasowy rekord Polski seniorów, który wynosił 2:13.36 i także w tej konkurencji uzyskała minimum na Mistrzostwa Świata. Piąta w tym wyścigu była jej klubowa koleżanka siedemnastoletnia Joanna Charzewska.
Również złoto do swojego dorobku dołożył Mateusz Sawrymowicz, który triumfował na 400m stylem dowolnym, ponownie wyprzedzając na mecie Przemka Stańczyka (na zdj.). Obaj podopieczni Mirosława Drozda wywalczyli sobie w tym wyścigu kwalifikację do kadry narodowej. Takim oto sposobem cała nasza reprezentacyjna trójka pływaków ma już zapewniony start w grudniowych ME i przyszłorocznych MŚ.
Czwarte miejsce w damskim odpowiedniku tej konkurencji zajęła inna zawodniczka MKP - Iga Kalinowska, siódma była natomiast Aleksandra Majda. W tym wyścigu doszło do małej niespodzianki, bowiem nie na pierwszym a na drugim miejscu zakończyła go Otylia Jędrzejczak, ustępując pola klubowej koleżance Paulinie Barzyckiej. Szczecińscy kibice szczególnie zapamiętali zawodniczkę AZS Warszawa, bowiem podczas zawodów Grand Prix w naszym mieście pływaczka niedokładnie policzyła baseny i kiedy jej koleżanki zakończyły już wyścig ona chciała płynąć dalej.