piłka nożna / Juniorzy
piłka nożna / Juniorzy -
SALOS wygrywa United World Games

Kilka dni temu (19-22.06) w Klagenfurcie (Austria), tam gdzie grała reprezentacja Polski na Euro 2008, odbył się United World Games, czyli największy turniej w Europie. Uczestniczyło w niej 5.000 zawodników i zawodniczek w wieku od 11 - 18 lat z 25 państw. Rywalizowano ze sobą w kilku dyscyplinach: Piłka nożna, Koszykówka, Piłka siatkowa i Plażowa piłka siatkowa. W piłce nożnej nasz kraj reprezentował SALOS Szczecin - rocznik 1997. W tej konkurencji uczestniczyło 27 drużyn (Słowenia – 2, Niemcy – 11, Polska – 1, Serbia - 2, Macedonia – 2, Chorwacja – 2, Rumunia – 1, Austria – 3, Ukraina – 3). Salos pewnie wygrał wszystkie swoje mecze grupowe. Zwycięsko przeszedł także fazę 1/8 i 1/4 finału. W półfinale spotkał się z drużyną Hajduk Split (Chorwacja). Co prawda szczecinianie wygrali z nimi w karnych, ale przebieg spotkania był bardzo emocjonujący...
Po pierwszej połowie był remis 1:1. Na drugą cześć Salos wyszedł mocno zmobilizowany. Od początku rzucił się do walki, a Hajduk Split kontrował. Padły kolejne bramki, ale niestety dla rywali i po 5 minutach było już 1:4. Szczecinianie nie poddali się i nadal atakowali. To wreszcie przyniosło efekty. W ostatniej minucie meczu było 3:4, a sędzia podyktował rzut wolny bezpośredni dla Salosu. Wszyscy nasi zawodnicy wraz z bramkarzem poszli pod bramką Hajduka. Zawodnik Salosu podszedł do piłki, odsunął mur, wziął rozbieg i oddał strzał - GOL !!! Niemożliwe stało się faktem, Chorwaci załamani. Nie podnieśli się już w rzutach karnych i to Salos mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

Finał przyniósł kolejny emocjonujący mecz. Szczecinianie do spotkania wyszli słabo skoncentrowani i po kilku minutach było 2:0 dla drużyny TSV Solln (Niemcy). Przed przerwą Polacy zdobyli jedną bramkę, ale kilka minut po wznowieniu gry stracili kolejnego gola i było 1:3. Salos mając w pamięci mecz półfinałowy nie dawał za wygraną. Ta determinacja zaczęła powoli przynosić efekty. Najpierw bramka na 2:3 bezpośrednio z rzutu rożnego i wreszcie już w doliczonym czasie gry piękna trójkowa akcja zakończona precyzyjnym strzałem. Po 30 sekundach sędzia kończy mecz i znowu seria rzutów karnych, w których ponownie lepsi Polacy. Wielki sukces SALOSu Szczecin.