siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet -
Piast - Legionovia 3:1

Piast Szczecin pokonał na własnym parkiecie Legionovie Legionowo 3:1 (24:26, 25:19, 25:7, 25:14). Co prawda naszym siatkarkom nie przyszło to tak łatwo jak w poprzednich meczach, ale liczy się komplet punktów, który możemy dopisać na konto Piasta. Tylko na początku meczu szczecinianki zlekceważyły rywalki i pozwoliły na wygranie seta, ale kolejne partie już nie pozostawiały wątpliwości kto jest lepszy.
Cały mecz rozpoczęła atakiem z lewego skrzydła Kinga Kasprzak, ale początek seta był bardzo wyrównany. Raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na dwupunktowe prowadzenie i tak do stanu 11:11, po czym dwa kolejne punkty przyjezdne zdobyły dzięki Marcie Chuchro i autowemu atakowi Pauliny Chojnackiej. Wtedy do ataku ruszyły szczecinianki. Miejscowym udało się zdobyć cztery punkty z rzędu, z czego trzy zdobyła Kinga Kasprzak i jeden Paulina Chojnacka bezpośrednio z zagrywki. W tym momencie stało się coś bardzo dziwnego. Aż siedem kolejnych punktów zdobyły przyjezdne, ale nie po swojej dobrej grze, tylko to gospodynie popełniały błąd za błędem. Tym samym na tablicy wyników widniał stan 15:20 dla gości. Szczeciniankom udało się dojść przeciwniczki i przed samym końcem seta po przekroczeniu linii przez Katarzynę Zaroślińską zrobił się remis po 23. Dobry okres gry miała Katarzyna Bury i to ona sprawiła, że Piast miał piłkę setową w górze. To był ostatni punkt jaki miejscowe zdobyły w tej partii, natomiast po atakach Zaroślińskiej, Legionovia wyszła na prowadzenie, a seta zakończyła atakiem z krótkiej Dominika Marszałek (26:24).

Od samego początku tej partii gospodynie postanowiły zdobyć bezpieczną przewagę. Po chwili już było 7:3, ale Legionovia nie mogła pozwolić żeby Piast odskoczył, ponieważ trudne by było odrabianie tych strat. Po dobrych atakach Zaroślińskiej, pewnych blokach Chuchro i trudnej zagrywce Alicji Leszczyńskiej przyjezdne wyszły na dwupunktowe prowadzenie (12:10). Legionovia nie potrafiła długo utrzymać tego prowadzenia. Wszystko zapoczątkowała zepsuta zagrywka Dominiki Żółtańskiej przy stanie 11:13, a później po dwa punkty zdobyły Paulina Rolińska i Anna Związek. Od tego momentu Piast systematycznie powiększał przewagę, a przyjezdne niewiele mogły na to poradzić. Set zakończył się zwycięstwem miejscowych 25:19.

Piaściary uwierzyły ponownie w swoje umiejętności i po zwycięstwie w poprzedniej partii postanowiły tą szybko rozstrzygnąć na swoją korzyść. Pierwsze siedem piłek nie wskazywało klęski Legionvii. Oba zespoły szły łeb w łeb do momentu kiedy na zagrywkę weszła Katarzyna Bury. Dzięki jej trudnej zagrywce Piast zdobył jedenaście punktów z rzędu. Głównie w bloku brylowała Paulina Rolińska albo ataki kończyła Anna Związek. Gdy Bury zepsuła zagrywkę grę musiały wznowić przeciwniczki, a dokładnie Sylwia Pastuszko, jednak jej serwis wylądował na aucie. Wtedy trener Taczała zdecydował się zmienić Paulinę Chojnacką, która miała zagrywać na Karolinę Kowalską. Jej dobra zagrywka spowodowała na tyle trudność po drugiej stronie siatki, że Piast zdobył kolejne cztery punkty w meczu. Na tablicy wyników było 19:5. Już było wiadomo, że gospodyniom nic złego się nie może stać w tej partii. Niejako uwieńczeniem tego dobrego wyniku był as serwisowy Marty Szymańskiej, który zakończył rywalizację w tym secie. Zespół Piasta wygrał 25:7 i tym samym wyszedł na prowadzenie 2:1 w setach.

Partia czwarta rozpoczęła się od dobrej zagrywki Anny Róg, która zdobyła dwa punkty bezpośrednio z tego elementu, a Piast prowadził 3:1. To był tylko początek stopniowego powiększania różnicy między drużynami. Po atakach Katarzyny Bury i Anny Związek gospodynie prowadziły już 9:4. Siatkarki z Legionowa nie potrafiły się przeciwstawić tej konsekwentnej grze szczecinianek (12:5, 18:10), a w szczególności nie mogły się przebić przez ścianę stawianą przez Pauline Rolińską, Marlenę Twaróg i Annę Związek. Dzięki temu miejscowe wygrały tego seta 25:14, a w konsekwencji całe spotkanie 3:1.

Piast: Paulina Dutkiewicz, Marlena Twaróg, Katarzyna Bury, Paulina Chojnacka, Kinga Kasprzak, Marta Szymańska, Marta Benderska (libero) oraz Anna Róg, Karolina Kowalska, Anna Związek, Paulina Rolińska.

Legionovia: Dominika Żółtańska, Alicja Leszczyńska, Sylwia Pastuszko, Marta Chuchro, Katarzyna Zarośliska, Dominika Marszałek, Małgorzata Góralczyk (libero) oraz Anna Kacperska, Magdalena Tekiel, Karolina Dąbrowska, Marzena Pietroczuk.