piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet -
4. miejsce Politechniki

Niestety trzecie spotkanie koszalińskiego AZS-u z Interferie Zagłębie Lubin zakończyło tegoroczne zmagania Akademiczek, jeśli chodzi o rozgrywki ligowe. Porażka 26:27 (12:14) dała radość przyjezdnym szczypiornistkom, które odebrały brązowe medale Mistrzostw Polski. Mecz obfitował w dużą ilość emocji, nad którymi ostatecznie lepiej zapanować potrafili goście. Podopieczne Waldemara Szafulskiego tym samym uplasowały się na 4. miejscu w sezonie 2007/08.

Początek spotkania, to dominacja Miedziowych. Wystarczy wspomnieć, że przyjezdne po dziesięciu minutach prowadziły 6:1, a pięć minut później 7:2. Koszalinianki przede wszystkim nie potrafiły sforsować agresywnej i mocnej obrony rywalek, która była wspomaga dobrze dysponowaną w bramce Izabelą Czarną. Minęło, jednak kilkadziesiąt sekund i szczypiornistki uczelnianego klubu zdecydowanie poprawiły swoją skuteczność, znajdując coraz częściej sposób na defensywę Zagłębia. Szczególnie udanie kończyły pierwszą odsłonę spotkania. Ostatnie siedem minut to ich znaczna przewaga, która udokumentowana została pięcioma bramkami przy tylko jednej odpowiedzi podopiecznych trenerki Bożeny Karkut. Dzięki temu AZS pomimo początkowych problemów zszedł na przerwę przy tylko dwubramkowej stracie 12:14.

Wynik ten pozwalał patrzeć z optymizmem na drugą połowę meczu. Początkowo ponownie w na listę strzelców wpisywały się tylko zawodniczki z Dolnego Śląska (w 34. minucie było 12:17), jednak im bliżej był koniec spotkania, tym coraz lepiej prezentowały się gospodynie i zaczęły tym samym gonić przeciwniczki. Do pierwszego remisu zdołały doprowadzić w 41. minucie, kiedy na tablicy świetlnej widniał wynik 18:18. Podobnie było przy stanie 19:19, 20:20 i 21:21. Wówczas Miedziowe w przeciągu trzech minut zdołały trzykrotnie pokonać bramkarkę AZS-u nie tracąc przy tym żadnej i na osiem minut do końca wyszły na znaczne prowadzenie.

Koszalinianki stać jeszcze było na jeden zryw. Niestety skończyło się na zniwelowaniu strat do jednego trafienia i to właśnie o tą jedną bramkę lepszymi okazały się piłkarki z Lubina 26:27, które po końcowym gwizdku pary sędziowskiej brały udział w ceremonii wręczenia medali.

Tym samym AZS Politechnika uplasował się 4. miejsce tegorocznych rozgrywek. Do zakończenia sezonu pozostał do rozegrania jeszcze jeden, bardzo ważny mecz. W przyszłą sobotę, w Elblągu rozgrywany zostanie finał Pucharu Polski, gdzie rywalem koszalinianek będzie SPR Safo Lublin.

AZS Politechnika – Interferie Zagłębie Lubin 26:27 (12:14)