W czwartek kolejny mecz KP
W minioną sobotę piłkarze Klubu Piłkarskiego POLICE pokonali Mieszko Gniezno i odrobili część strat do miejsca dającego w przyszłym sezonie prawo do gry w II lidze. Kolejne spotkanie policzanie rozegrają już w czwartek w Kościerzynie, a przeciwnikiem będzie tamtejsza Kaszubia.
W sobotę na stadionie przy ulicy Siedleckiej Chemicy spotkali się z Mieszkiem Gniezno. Po golach Rafała Komara i Przemka Ciołka piłkarze KP pokonali przyjezdnych 2:1 (2:0) i dzięki tej wygranej kosztem Mieszka awansowali na ósme miejsce w tabeli grupy 2.

Kaszubia Kościerzyna w poprzedniej kolejce potykała się w Trzebiatowie z Regą Meridą. Po dość wyrównanym meczu trzebiatowianie pokonali zespół z Kaszub 3:2. Gole dla Regi zdobywali Łukasz Cebulski, Marcin Murawski oraz Mateusz Śliwa, dla Kaszubii punktowali Damian Trzebiński oraz Piotr Zawadzki.

Poprzednie spotkanie między Kaszubami i Chemikami zakończyło się wygraną KP 1:0. Gola już w 8 minucie silnym i precyzyjnym strzałem zza pola karnego zdobył Łukasz Tuński. Mimo usilnych prób gości (m.in. strzał w oba słupki Błażeja Troki w 80 minucie) spotkanie zakończyło się wygraną policzan.

W tabeli III ligi Kaszubia zajmuje 11 miejsce, w 22 spotkaniach sezonu zgromadziła 23 punkty. Odniosła 6 zwycięstw, 5 remisów i 11 porażek. Bilans bramkowy wynosi 24-33. W 11 meczach u siebie Kaszubia wygrywała sześć razy, dwukrotnie remisowała trzy razy przegrywała. Pogromcami w Kościerzynie okazały się zespoły Unii Janikowo (0:1), Victorii Koronowo (2:3) oraz Jaroty Jarocin (1:2). W rewanżowych spotkaniach sezonu Kaszubia odnotowała trzy wygrane, trzy porażki oraz remis.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Tomasz Grzywacz. Utalentowany dziewiętnastolatek dotychczas zdobył 7 goli. Drugi na liście strzelców z pięcioma golami jest niegrający już w Kaszubii Wojciech Pięta. Po dwa gole dorzucili Michał Drzymała, Mateusz Prinz oraz Piotr Zawadzki. W zespole z Kaszub największe problemy z dyscypliną ma Adrian Wysiecki, który gromadził pięć żółtych kartek (dwie złożył się na czerwoną). Kolejnymi nieczysto grającymi zawodnikami są Paweł Żuk (5 żółtych), Dawid Klawikowski (cztery żółte i czerwona) oraz Łukasz Wróbel.

W barwach Kaszubii najwięcej na boisku przebywał Damian Trzebiński (1864 minut w 21 meczach), Janusz Kafarski (1800 minut w 20 meczach), Łukasz Wróbel (1800 minut w 20 meczach), Paweł Żuk (1710 minut w 19 meczach), Dawid Klawikowski (1585 minut w 18 meczach) oraz Mateusz Prinz (1579 minut w 20 meczach) i to właśnie tych zawodników należy spodziewać się w czwartkowym meczu.

Policzanie na mecz z Kaszubią wyjadą dzień wcześniej, noc przed meczem spędzą w pobliskim Bytowie.