piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
Marcin Kowalski - Marcin Kowalski 9:2
autor: www.halp.com.plZ siedmiu liderów przed weekendową czwartą kolejką HALP na pierwszych miejscach ostało się pięciu. Z tronu zrzucone zostały drużyny Terminexu i Femaru. W I lidze wydawało się, że droga na szczyt stoi przed RT Transem otworem. Najgroźniejsi rywale zremisowali, więc wystarczyło tylko pokonać Calbud.

Ale RT Trans wziął przykład z JS Team oraz Desperados i też podzielił się punktami z rywalem - było 2:2. Przy okazji piłkarze Transu dostali dwa upomnienia. Nic się więc nie zmieniło: na czele trzy drużyny - JS Team, przed Desperados i RT Transem.
Nudny Łukasz

W II lidze grupie 2 liderujący Terminex grał z Politechniką. Od początku zapowiadał się ciężki bój, bo... zapowiedziała go Politechnika oświadczając, że jak przyjdzie z rezerwowymi, to trzeba się jej bać. Faktycznie: przyszła w ośmiu i ograła Terminex 6:5. Trzy bramki strzelił Filip Kosakowski, piłkarz IV-ligowej Victorii Przecław.

Nowym liderem został Elewator po wygranej 3:2 nad To My. Do przerwy Elewator prowadził 3:0 i nic nie zapowiadało kłopotów. A w końcówce musiał się pocić. Na drugie miejsce wskoczyli Lekarze po wygranej 6:3 nad MZK. Mecz był zacięty, bo sędziowie wykluczyli z gry na dwie minuty, aż trzech piłkarzy.

A strzelec Lekarzy Łukasz Myszel znów był nudny - strzelił 66,6 procent goli swej drużyny... W II lidze grupie 2 prowadząca w tabeli Piramida Intermarche pokonała 7:6 rezerwy RT Trans. Do przerwy było 4:1, ale w drugiej części gry rywale zaczęli skutecznie gonić. Trzy gole dla Piramidy strzelił Bartosz Korczak.

Drugi w tabeli jest Schenker, który też wygrał tylko jedną bramką - 6:5 z Pubem Szafa. Ten jeden gol różnicy jest przekleństwem dla Szafy, która we wszystkich swych trzech spotkaniach przegrywała zaledwie jednym trafieniem - 7:8, 6:7 i 5:6. Teraz przegra 4:5...?

Bardzo ostry był mecz Haalo.pl z Dokerem Port. Wygrało Haalo 4:3, a najwięcej pracy mieli sędziowie - "wlepili" trzy 2-minutowe kary oraz usunęli z boiska Mariusza Mordaka z Dokera i Michała Gospodarka z Haalo. Bardzo wysokie zwycięstwo - 16:2 - odniósł Rehamil nad Marcinowem Futsal Teamem. Co ciekawe do przerwy było tylko 3:1. Co się stało po przerwie? Marcinów opadł z sił, bo grał tylko w czwórkę...

Stawia na Rolmar

W III lidze grupie 1 bardzo wysokie wyniki. Lider, 12 Brygada Zmechanizowana, zgodnie ze swymi zapowiedziami bez problemów pokonała Pizzerię Mamamija 15:2. Sześć goli strzelił Włodzimierz Konig. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie Fenixu z Luzersami (pięć bramek Michała Topora).

Jeszcze wyżej zwyciężył Rolmar - aż 18:4 z Grotem. Pięć goli uzyskał Daniel Rynkiewicz. Dość niespodziewanie ECO Armatura uległa 3:4 zespołowi OK - Pal Okna.

W tabeli z dziewięcioma punktami prowadzą 12 BZ i Kadra. W III lidze grupie 2 samodzielnie z kompletem 12 punktów punktów prowadzi Betsson.com. W bardzo ciekawie zapowiadającym się spotkaniu Tobruk zwyciężył 11:5 drużynę IRMA. Pięć bramek dla zwycięzców uzyskał Jerzy Mielcarek. Wśród pokonanych wyróżniającą się postacią był Michał Dużyński - strzelił dwa gole i dwa razy został odesłany na ławkę kar.

Drugi Kowalski? To pomyłka!

W III lidze grupie 3 Max Schon bez kłopotów ograł 8:3 Drobimex. W tabeli o trzy punkty wyprzedza Secco, ale ten zespół rozegrał jeden mecz mniej. Secco pokonał 11:5 Salos dzięki m.in. pięciu bramkom Tomasza Zabłockiego.

I wreszcie w III lidze grupie 4 niespodzianka: prowadzący dotychczas Femar uległ 3:4 Bogusławiance. Najlepszy strzelec Femaru Tomasz Jasek tym razem sobie nie pohasał: strzelił dwa gole, ale dostał też dwie minuty.

Najbardziej bramkostrzelny mecz: United Vampires - Dunika 20:5

Najmniej bramkostrzelny mecz: Calbud - RT Trans 2:2

Najwięcej bramek zdobytych: Vampires - 20

Najmniej bramek straconych: PZU Życie, Ruch S.A., Satura Med Rezerwy - 1