Piłkarskie derby Pomorza Zachodniego dla Floty
autor: FGrelaFlota Świnoujście potwierdziła, że jest najlepszą piłkarską jedenastką na Pomorzu Zachodnim oraz najlepszą drużyną grupy drugiej III ligi. W dniu dzisiejszym (05.04) w spotkaniu z wieloma "podtekstami" pokonała na własnym boisku po golach w 35. minucie Przemysława Pietruszki oraz w 58. minucie Piotra Dziuby Kotwicę Kołobrzeg 2:1. Jedyną bramkę dla popularnej "Kotwy" strzelił z rzutu karnego, w 43. minucie spotkania najskuteczniejszy napastnik III ligi - Kamil Jackiewicz. Rozmiar zwycięstwa wyspiarzy byłby większy, gdyby w pierwszej połowie tego zaciętego pojedynku Piotr Dziuba wykorzystał rzut karny.

Na zdjęciu Piotr Dziuba strzela jak się później okazało zwycięskiego gola dla Floty.
Mimo pochmurnej pogody i przelotnych opadów deszczu około 1500 widzów zasiadło w Świnoujściu, przy ulicy Matejki 22 obserwować pojedynek na szycie III ligi między miejscową Flotą a Kotwicą Kołobrzeg. Niestety w wyniku remontu stadionu zabrakło na dzisiejszym (05.04) spotkaniu sympatyków z Kołobrzegu.

autor: FGrelaPierwszy kwadrans spotkania toczył się przede wszystkim w środku boiska, nieznaczną przewagę miała Flota, która oddała w tym fragmencie gry jedyny celny strzał na bramkę przeciwnika. Na bramkę uderzał Petr Iskra, ale zrobił to tak słabo, że Artur Tłoczek nie miał najmniejszych problemów ze złapaniem piłki. Ten sam zawodnik w 18. minucie spotkania próbował ponownie zaskoczyć bramkarza gości, ale jego strzał z prawej strony pola karnego został zablokowany przez obrońców. Dwie minuty później Petr Iskra znowu występuje w roli głównej. Po rzucie rożnym napastnik Floty strzela głową w kierunku długiego słupka bramki Kotwicy, piłkę w pobliżu linii bramkowej wybija obrońca Kotwicy, Przemek Pietruszka poprawia, ale robi to bardzo niecelnie.

W 20. minucie spotkania aktywny Petr Iskra pędzi prawą stroną boiska, wpada w pole karne i oddaje piłkę do lepiej ustawionego Piotra Dziuby a ten zamiast przymierzyć w bardzo dobrej okazji, strzela z jedenastu metrów wysoko nad bramką Artura Tłoczka. Dwie minuty później znowu w roli głównej występują dwaj napastnicy Floty. Petr Iskra będąc w polu karnym przeciwnika próbuje podać piłkę do swojego kolegi z zespołu, futbolówka zatrzymuję się na ręce obrońcy Kotwicy a sędzie spotkania Janusz Gierczyński bez wahania pokazuje na jedenasty metr pola karnego. Szansę na zdobycie gola ma Piotr Dziuba, przymierza piłkę w prawy róg bramki, ale robi to niezbyt dokładnie i trafia w słupek... Pod koniec drugiego kwadransu gra znowu się wyrównała.

autor: FGrelaW 32. drugiej minucie spotkania ponownie wyborną sytuację do strzelenia gola ma Flota. Michał Protasiewicz wychodzi sam na sam z bramkarzem Kotwicy i przegrywa ten pojedynek. Artur Tłoczek doskonale wyczuwa intencje zawodnika gospodarzy i broni na jedenastym metrze pola karnego. Co się odwlecze to nie uciecze, tak brzmi przysłowie, tym razem sprawdza się ono doskonale. Trzy minuty później gospodarze w końcu obejmują prowadzenie. Przemysław Pietruszka wpada z lewej strony w pole karne i uderza po długim rogu obok bezradnego golkipera gości.

autor: FGrelaOd tego momentu inicjatywę przejmują goście, co rusz atakując bramkę strzeżoną przez Sergiusza Prusaka. W 42. minucie spotkania dochodzi niemal do kopii sytuacji z 22. minuty. Tym razem jest to przeciwna strona boiska a piłkę zatrzymuje ręką obrońca Floty. Arbiter nie ma wątpliwości i ponownie wskazuje na jedenasty metr. Do piłki podchodzi najskuteczniejszy snajper III ligi Kamil Jackiewicz i pewnie strzela bramkę na 1:1, uciszając miejscową publiczność. Takim wynikiem kończy się pierwsze czterdzieści pięć minut spotkania.

W drugiej połowie meczu gra się zaostrzyła, zawodnicy obydwu drużyn nie oszczędzali się na wzajem. Nikt nie odstawiał nogi. Spowodowało to, że sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W ciągu piętnastu minut zobaczyliśmy tylko po jednej próbie strzału obydwu drużyn.

autor: FGrelaW 58. minucie pojedynku Flota ponownie obejmuje prowadzenie. Piotr Dziuba decyduje się na indywidualną akcję, strzela płasko po ziemi z linii pola karnego, piłka przelatuje tuż przy lewym słupku bramkarza Kołobrzeżan i wpada do bramki. Na trybunach wybucha euforia.

W 81. minucie Krzysztof Hrymowicz miał szanse na zdobycie kolejnego gola dla gospodarzy, ponownie jednak na posterunku był Artur Tłoczek, broniąc główkę zawodnika Floty. Do końca spotkania niewiele się już dzieje, żadna z drużyn nie oddaje celnego strzału na bramkę przeciwnika, bądź są one blokowane przez obrońców.

Trzeba podkreślić, że gospodarze odnieśli zasłużone zwycięstwo, zwłaszcza patrząc na grę w pierwszych czterdziestu pięciu minutach, gdyby byli bardziej skuteczni to rozmiar tej victorii byłby wyższy. Jak można było się przekonać po meczu, spotkaniu towarzyszyły ogromne emocje. Piłkarze Floty cieszyli się jakby już awansowali, ale w sumie co się dziwić mają przewagę dziesięciu oczek nad drugą w tabeli Nielbą Wągrowiec. Aspekty poza meczowe także odbiły się na piłkarzach, co można było zaobserwować po meczu, przede wszystkim po zachowaniu bramkarza wyspiarzy. W drużynie Floty na pochwały zasługują: aktywni Przemysław Pietruszka, Peter Iskra, pewny Sergiusz Prusak oraz Piotr Dziuba za strzelenie zwycięskiego gola. Natomiast w barwach Kotwicy najlepiej zaprezentował się bramkarz Artur Tłoczek oraz Kamil Jackiewicz za zimną krew przy wykonywaniu rzutu karnego.

Flota Świnoujście - Kotwica Kołobrzeg 2:1 (1:1)

bramki:

1:0 - 35' - Pietruszka Przemysław

1:1 - 43' - Jackiewicz Kamil (rzut karny)

2:1 - 58' - Dziuba Piotr

23' - Dziuba Piotr (Flota) nie wykorzystał rzutu karnego

żółte karki: Chrzanowski Ireneusz (14'), Niewiada Marek (44'), Pietruszka Przemysław (62'), Iskra Peter (83') (wszyscy Flota) - Benkowski Michał (68'), Rafalski Piotr (84') (obaj Kotwica)

sędziowie: Janusz Gierczyński asystenci: Arkadiusz Witkowski, Marcin Oleszak (wszyscy WZPN – KS Leszno)

widzów: 1500

Flota: 1. Prusak Sergiusz - 2. Stromczyński Patryk, 3. Hrymowicz Krzysztof, 5. Koňušik Patryk (46' 19. Benevente Wallas Perez), 6. Pietruszka Przemysław (89' 20. Bańka Artur), 7. Czarnecki Arkadiusz, 8. Niewiada Marek, 9. Dziuba Piotr (77' 23. Witczak Igor), 11. Iskra Peter, 15. Chrzanowski Ireneusz, 17. Protasewicz Michał (58' 22. Krajanowski Damian)

pozostali: 12. Gołębiewski Kamil, 16. Kazadi-Leonowicz Khaddy, 18. Dutkiewicz Piotr

Kotwica:1. Tłoczek Artur - 19. Małkowski Daniel, 4. Benkowski Michał (89' 3. Żdanow Oleksandr), 20. Grocholski Paweł, 16. Lenart Tomasz, 7. Matwijów Andrzej, 15. Malinowski Tomasz (75' 18. Małkowski Łukasz), 17. Rafalski Piotr, 23. Feliński Radosław (83' 11. Starecki Wołodimir), 10. Misztal Józef (46' 8. Korolczuk Anton), 9. Jackiewicz Kamil

pozostali: 12. Struś Mateusz, 5. Sidorowicz Szymon, 21. Teśman Jarosław