piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Znów do zera na Twardowskiego
autor: maggi - Na pewno w tym spotkaniu nie graliśmy tego, czego bym sobie życzył. Myślę, że tak naprawdę był to jeden z najsłabszych meczy w tej rundzie - powiedział po spotkaniu z Leśnikiem trener Pogoni Mariusz Kuras. Portowcy nie grali zachwycająco, razili nieskutecznością jednak wynik 4:0 mówi sam za siebie. Szczecinianie byli stroną dominującą w tej potyczce, a bramki Pawła Skrzypka już w pierwszej minucie spotkania oraz Czarka Przewoźniaka, Macieja Ropiejki i Jarosława Norsesowicza przesądziły o końcowym triumfie ekipy z Twardowskiego.
Po raz kolejny mecz Portowców oglądała niewielka liczba osób. - Na stadionie było 2200 kibiców - poinformował na konferencji prasowej rzecznik klubu Adam Wosik. Wystarczyło jednak rozejrzeć sie po stadionie i trudno było zgodzić się z sympatycznym spikerem. Trybuny świeciły pustkami, a głosy -Może powinni zagrać na 2, byłaby lepsza atmosfera - stają się powoli normalnością.

Granatowo - Bordowi nie chcieli jednak rozczarować tych, którzy pofatygowali sie na Twardowskiego. Już w kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu spotkania było 1:0. Cezary Przewoźniak wywalczył rzut rożny, Przy dośrodkował w pole karne, gdzie Paweł Skrzypek z 4 metrów nie dał szans Jędrzejczykowi. Na drugie trafienie trzeba było poczekać do 35 minuty, ale w międzyczasie silny strzał Bilińskiego był niecelny a Kowal trafił w poprzeczkę. Ten pierwszy miał swój udział przy drugiej bramce. Jędrzejczyk tak niefortunnie wybił dośrodkowanie Radka, że piłka trafiła wprost pod nogi Przewoźniaka, który niezbyt mocnym strzałem zza linii pola karnego przesądził o wyniku pierwszej połowy. Chwilę później goście zmusili do interwencji bramkarza portowej jedenastki Damiana Wójcika. Dośrodkowanie czy też strzał Marcina Kosmala, bo trudno to zidentyfikować nie sprawiły jednak golkiperowi zbyt wielu kłopotów.

- Do przerwy, jak mieliśmy siły to jeszcze graliśmy - komentował Janusz Studziński, szkoleniowiec Leśnika. - Pierwszy raz graliśmy dzisiaj systemem 4-4-2, w linii. Gdybym był słabszy od innych to bym nie pojawił się na boisku, ale nie jestem i muszę grać. Mecz ustawiła pierwsza bramka. Mówiłem kto, kogo ma kryć ale to i tak nie pomogło. Zawodnik sie uchylił i piłka wpadła na krótki. Na pewno Pogoń gra lepiej niż na jesieni. - zakończył.

W przerwie Mariusz Kuras przeprowadził dwie zmiany. Kargola zastąpił Rydzak a Kowala Ropiejko. Ta druga zmiana wprowadziła wiele ożywienia w poczynania ofensywy gospodarzy, gdzie bardzo aktywny był Chifon właśnie do spółki z Ropiejką. Pięć minut po gwizdku arbitra rozpoczynającym drugą odsłonę spotkania ów duet mógł podwyższyć wynik, jednak strzał, występującego z numerem 21 napastnika okazał się niecelny. Chwilę później piłka znalazła drogę do bramki. Chifon dograł futbolówkę tuż sprzed linii końcowej, ta trafiła na głowę Ropiejki, który tym razem nie zmarnował swojej szansy i było już 3:0. Wynik rywalizacji ustala Jarosław Norsesowicz, który na raty, ale skutecznie egzekwuje rzut karny podyktowany za faul na Ropiejce.