piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Dużo karnych!

autor: Pszczółek
30 marca na stadionie w miejscowości Sarbia Drawa Drawsko rozegrała wyjazdowy mecz z Piastem Drzonowo. Ten bardzo dobry mecz, bogaty w bramki i rzuty karne (aż 3) zakończył się wynikiem 1-5 na korzyść gości.

Już od samego początku piłkarze obu drużyn chcieli strzelić bramkę, pierwszy groźniejszy strzał został oddany w 10 minucie spotkania, wówczas jeden z zawodników Piasta popisał się mocnym uderzeniem z dystansu, jednak na posterunku był jak zawsze Robert Piłat.
Pierwszą dobrą sytuacje na zdobycie bramki piłkarze Drawy stworzyli sobie dopiero w 27 minucie gry, sam na sam z bramkarzem gospodarzy wyszedł Damian Korczyński jednak potknięcie się uniemożliwiło mu oddanie dobrego strzału.

Minute później znowu sam na sam tym razem Artur Kapeliński wywalczył rzut rożny dla naszej ekipy.

W 33 minucie stało się to co powinno się stać dużo wcześniej, mocnym strzałem z dystansu pierwszą bramkę dla drużyny z Drawska zdobywa Tomasz Sideł.

Piastowie nie otrząsnęli się jeszcze po stracie pierwszej bramki a ich bramkarz po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki, tym razem do siatki rywali po podaniu Korczyńskiego trafia Wojciech Witoń.

Na 4 minuty przed końcem pierwszej części gry w polu karnym Drzonowa faulowany jest Damian Korczyński sędzia w tym wypadku dyktuje rzut karny a tego bez problemów na bramkę zamienia nie kto inny jak Robert Piłat. To tyle emocji na pierwszą część gry.

Druga połowa podobnie jak pierwsza bogata była w ładne akcje, jednak głównie za sprawą Drawy, która do 70 minuty nie jednokrotnie mogła podwyższyć prowadzenie, udało się to jednak dopiero w 73 minucie. Najpierw Robert Piłat wyrzuca piłkę pod pole karne gospodarzy, a potem w sytuacji 2 na 1 Damian Korczyński asystuje już po raz drugi w tym meczu, tym razem Arturowi Kapelińskiemu. Mamy już 4-0.

Na 10 minut przed końcem meczu w narożniku pola karnego Piasta przewrcany jest strzelec czwartej bramki, sędzia dyktuje drugi rzut karny dla Drawy i tym razem strzelamy bramkę tym razem zrobił to świetnie grający dzisiaj Damian Korczyński. Jest już 5-0 i Piast na kolanach.

W 88 minucie tym razem w polu karnym Drawy podcięty od tyłu zostaje napastnik Piasta, sędzia dyktuje trzeciego karnego w tym spotkaniu, a gospodarze strzelają swojego honorowego gola i ostatecznie ustalają wynik spotkania na 1-5.

Drawa zagrała w składzie:

Drawa:Robert Piłat - Andrzej Pedrycz, Szymon Nachim, Tomasz Wyrzykowski - Tomasz Sideł, Paweł Jacków (46 Mateusz Nowik), Rafał Żuk, Artur Kapeliński - Damian Korczyński, Jakub Kobryś, Wojciech Witoń (Paweł Żuk)

Bramki dla Drawy:

33 Tomasz Sideł 35 Wojciech Witoń 42 Piłat (K) 73 Artur Kapeliński 78 Damian Korczyński (K)

Na trybunach pojawia się grupa 20 kibiców z Drawska wywieszamy trzy flagi i przez cały mecz głośno dopingujemy swoich kibiców, dodatkowo przyjeżdża grupa ok. 25 zawodników Drawy z młodszych kategorii grupowych, którzy akurat rozgrywali swoje mecze ligowe w pobliskim Kołobrzegu i dołaczają się do wpólnego dopingu.

A z ważniejszych informacji: Gwardia Koszalin przegrała swój wyjazdowy mecz z Sokołem Karlino 0-1 i tym samym nasza Drawa traci już tylko jeden punkt do pierwszego miejsca!!!